REKLAMA

Zwycięski mecz płockich szczypiornistów

REKLAMA

Sobotnie spotkanie  Nafciarzy z Gwardią Opole zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem płocczan. Ostateczny wynik na tablicy brzmiał 29:16.

Ten mecz od początku zapowiadał się zwycięsko. Już po niespełna półtorej minucie Orlen Wisła zdobyła trzy bramki, a zaraz potem kolejne dwie. W 8. minucie wynik brzmiał 7:1. Trener gości zdopingował swoich zawodników, co spowodowało, że zaczęli częściej trafiać do bramki Marcina Wicharego. Niemniej, Nafciarze nadal utrzymywali znaczną przewagę, głównie dzięki parze Ghionea-Racotea.

Po zmianie stron, sytuacja nie zmieniła się – w 35. minucie na tablicy widniał świetny wynik 18:8. Trenert Gwardii próbował zdopingować opolską drużynę, ale z niezbyt dobrym rezultatem, choć dobrze sprawował się wychowanek Wisły – Kamil Mokrzki.

Na boisku kibice mieli możliwość obejrzeć też grę młodych wychowanków – Aleksa Olkowskiego i Leona Sowula. Obaj zdobyli ostatnie bramki dla Nafciarzy w meczu, ustalają ostateczny wynik na 29:16.

Po meczu powiedzieli:

– Faworyt był jeden i gratuluję zwycięstwa Wiśle – mówił Rafał Kuptel, trener Gwardii Opole. – Oczekiwałem jednak od swoich zawodników, że się bardziej postawimy. Najbardziej boli mnie to, że były to tylko fragmenty. Pierwsze nasze dziesięć minut to była po prostu słaba piłka ręczna. Potem zaczęliśmy grać mocniej w obronie, z tego zdobyliśmy piłki, pociągnęliśmy kontry, rzuciliśmy bramki w ataku. Chcemy się uczyć od najlepszych i cieszę się, że mogliśmy zagrać z Wisłą. Takie mecze dają nam dużo. Wiemy, gdzie teraz jesteśmy. Mieliśmy fajne fragmenty zarówno w ataku, jak i w obronie, ale to było za krótko. Pracujemy ze sobą już pewien czas i oczekuję, że będziemy grać trochę dłużej na równym poziomie – dodał trener.

– Zależało nam na tym, aby utrzymać ten poziom gry w obronie z meczu w Szczecinie i to nam się udało – stwierdził Piotr Przybecki, trener ORLEN Wisły Płock. – Co cieszy, od samego początku, a nie dopiero po przerwie, tak jak w poprzednich spotkaniach. Dobrze zagrał Dan-Emil Racotea na środku, co mogło być dla niektórych zaskoczeniem. To pozwoliło nam grać płynnie, nie zmieniać się w obronie i to dobrze funkcjonowało. Fajne zawody rozegrał również Leon. Pokazał się w Szczecinie, teraz było tak samo i to nas bardzo cieszy. Mam teraz tylko nadzieję, że chłopaki przyjadą z Euro w dobrym zdrowiu i stanie psychicznym i wzmocnią nasz zespół. Chłopakom z Opola życzę jak najwięcej sukcesów. Wiem, że ostatnio mieli bardzo ciężkie spotkania. Wygrali na przykład w Gdańsku. Oni mają swoje cele i jeszcze dużo do zrobienia w tym sezonie – podsumował trener Nafciarzy.

– Faworyt był jeden, ale chcieliśmy zdobyć to cenne doświadczenie – przyznał Michał Lemaniak, zawodnik Gwardia Opole. – Myślę, że się nam udało. Tak naprawdę wynik już od samego początku nam się nie układał, do 15.min. przegrywaliśmy już 7:1. Później zaczęliśmy grać dużo lepiej i wynik po pierwszej połowie tak naprawdę nie był taki zły. W drugiej połowie chcieliśmy zagrać po prostu dobre spotkanie. Nie wyszło najlepiej, ale udało się zaliczyć okresy dobrej gry – powiedział zawodnik.– Przede wszystkim chciałbym podziękować trenerowi, który dał mi szansę gry – mówił Leon Sowul, zawodnik ORLEN Wisły Płock. – Jak również chłopakom z drużyny, którzy od samego początku meczu zrobili wynik i później trener miał możliwość wpuścić mnie, czy Aleksa i dać nam te parę minut na boisku. Mam nadzieję, że to wykorzystałem, jestem z tego zadowolony i oby więcej takich sytuacji – podsumował Sowul.

ORLEN Wisła Płock – Gwardia Opole 29:16 (15:8)

Orlen Wisła: M.Wichary (58% 11/17, 0/2 k)(1), A.Morawski (50% 6/13, 2/3 k), M.Daszek(3), V.Ghionea(7, 3/3k), A.Olkowski(2), L.Sowul(3, 2/2k), M.Gębala(1), G.Duarte(1), P.Krajewski, D.Racotea(6), M.Piechowski, T.Gębala(2), M.Tarabochia(2), J.Toledo(1),

Gwardia: M.Zembrzycki (38% 6/14, 0/2 k), A.Malcher (42% 14/30, 0/3 k), K.Siwak(1), P.Mauer(2, 2/3k), M.Milewski(1), M.Lemaniak(2, 1/1k), M.Zarzycki, J.Klimków(1), M.Tarcijonas(2), M.Jankowski(2), A.Łangowski(1), K.Mokrzki(3), S.Dementev, P.Zadura(1), M.Morawski,

Upomnienia: M.Gębala, T.Gębala, J.Toledo, – M.Jankowski, P.Zadura, M.Morawski,

Kary: Orlen Wisła 10 min (G.Duarte 4 min, M.Piechowski 4 min, T.Gębala 2 min, ) – Gwardia 8 min (J.Klimków 2 min, M.Tarcijonas 2 min, K.Mokrzki 2 min, M.Milewski 2 min).

źródło: SPR Wisła Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU