Na Traugutta nie wjedziecie. Trwa asfaltowanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nasz czytelnik poinformował, że ulica Traugutta jest obecnie nieprzejezdna z obu stron. – Dziś rano połowa samochodów już nie odjechała, byliśmy zmuszeni odwozić dzieci i jechać do pracy taksówkami – pisze płocczanin.

– Napiszcie jakąś informację na temat braku przejazdu przez ul. Traugutta z obu stron, tj. zarówno przez Mickiewicza, jak i Kochanowskiego – napisał do nas czytelnik. – Faktycznie, pracownicy budowy wywiesili informację na klatkach schodowych o “utrudnionym przejeździe” od dnia 2 października, natomiast dziś rano przejazd był całkowicie zablokowany i sytuacja nie zmieni się zapewne przez najbliższe 2-3 dni – zauważa.

Jak tłumaczy, informacja jest o tyle istotna, że parkingi na Traugutta obejmują około 500 samochodów.

– Dziś rano połowa samochodów już nie odjechała, byliśmy zmuszeni odwozić dzieci, jak i sami jechać do pracy taksówkami. Jakby nie można było poinformować mieszkańców o zablokowaniu ulicy na kilka dni lub asfaltować najpierw jedną nitkę, a potem drugą – dodaje czytelnik.

O sprawę zapytaliśmy Tomasza Żulewskiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, który nadzoruje remont ulicy Traugutta. – Od poniedziałku trwa asfaltowanie – wyjaśnia dyrektor. – Faktycznie mogą występować utrudnienia, ale przejazd powinien być. To krótki odcinek, więc jeśli jutro będzie ładna pogoda, zostanie położona druga warstwa i mieszkańcy nie będą mieli już problemów z przejazdem – zapewnia Tomasz Żulewski.

Przypomnijmy, że rozbudowa ulicy im. Romualda Traugutta spowodowana jest m.in. koniecznością wybudowania kolektora deszczowego i odwodnienia ulicy. Prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego. Zakończenie prac zaplanowano jeszcze w październiku. Inwestycję wyceniono na ponad 1,9 mln zł.

Ulica Traugutta rozwalona i dziurawa. Mieszkańcy chcą odszkodowania

Podziel się:

3 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji