Na Sienkiewicza będzie zwężona jezdnia. Przez jakiś czas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Za tydzień rozpocznie się remont chodnika na ul. Sienkiewicza. Kierowców czekają utrudnienia i ograniczenie prędkości na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Tumskiej.

Od 3 listopada zaplanowano wyremontowanie chodników po obu stronach ulicy Sienkiewicza. – Ich nawierzchnia będzie z granitowych płyt, natomiast opaski i zjazdy z kostki bazaltowej – informuje Konrad kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Prace planowo powinny zakończyć się do 2 grudnia. Wykonawcą robót jest firma Zielony Ogród, a koszt inwestycji to 472.197 zł brutto – dodaje.

Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy? Na pewno ze zwężeniem jezdni i ograniczeniem prędkości w ul. Sienkiewicza na remontowanym odcinku.

– W pierwszej kolejności, na około 2 tygodnie zostanie wyłączony z ruchu pieszych chodnik po stronie południowej (numery nieparzyste od dawnej komendy do salonu optycznego), a następnie po stronie północnej (numery parzyste od budynku telekomunikacji do posesji nr 28). W czasie prac będzie możliwe dojście do posesji. Przystanek „Tumska” zostanie przeniesiony w kierunku hotelu Herman – precyzuje Konrad Kozłowski.

Na czas remontu nie trzeba płacić za parkowanie

Ze względu na zaplanowane prace, do 2 grudnia zawieszono pobieranie opłat w ul. Sienkiewicza na obszarze znajdującym się między skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza z ul. Tumską a skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza z ul.1 Maja (obustronnie). Natomiast do 15 grudnia zawieszono pobieranie opłat w ul. Kazimierza Wielkiego, na odcinku od skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. ks. Prałata Seweryna Wyczałkowskiego do skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Stefana Okrzei.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji