REKLAMA

Na Łukasiewicza pojedziemy szybciej? Ratusz nie wyklucza

REKLAMA

„Proszę o rozważenie możliwości podniesienia dopuszczalnej prędkości na odcinku ulicy Ignacego Łukasiewicza pomiędzy Bramą nr II PKN ORLEN, a Bramą nr X PKN ORLEN do 70 km/h” – napisał w interpelacji radny Marcin Flakiewicz. Czy faktycznie pojedziemy do Orlenu szybciej?

PowiązaneTematy

Jak tłumaczy radny, odcinek ulicy Łukasiewicza na trasie do Orlenu, prowadzi przez niezabudowany fragment Płocka, wzdłuż pasa zieleni z działkami ogrodowymi po stronie południowej. Pozwala to na bezpieczną podróż, nawet przy zwiększonej prędkości.

Odpowiedź zastępcy prezydenta, Krzysztofa Izmajłowicza, jest niejednoznaczna. Wynika z niej, że możliwość wprowadzenia wyższej prędkości może być określona dopiero po uzyskaniu opinii od policji i Miejskiego Zarządu Dróg. Zastępca prezydenta tłumaczy również, że Jacek Ambroziak, pełnomocnik ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego, analizował już zmianę prędkości na tej ulicy jesienią ubiegłego roku.

– Obecny stan ulicy na przedmiotowym odcinku (popękania i przełomy) oraz ewentualne dalsze pogorszenie się jakości nawierzchni po okresie zimowym uniemożliwia zajęcie stanowiska w tej sprawie w chwili obecnej – pisze wiceprezydent. – W II kwartale tego roku ulica zostanie poddana ponownej ocenie i, w przypadku zadowalającego stanu technicznego ulicy, podjęta zostanie procedura zmiany organizacji ruchu – uzupełnia.Szczerze mówiąc ten fragment odpowiedzi nie jest dla nas zrozumiały. Z naszego stanu wiedzy wynika, że upływający czas może jedynie pogorszyć nawierzchnię, zakładając oczywiście, że w tym czasie nie odbędzie się na niej żaden remont. Jaki więc wpływ na decyzję będzie miała ponowna ocena nawierzchni za kilka miesięcy?

– Ocena stanu nawierzchni po zimie będzie kluczowa dla wniosku o zmianę organizacji ruchu – wyjaśnił Konrad Kozłowski z zespołu ds. medialnych ratusza. – Jeśli nie dojdzie do pogorszenia jej stanu po zimie nie będzie przeszkód, aby z wnioskiem o podniesienie prędkości wystąpić do służb opiniujących zmiany w organizacji ruchu – dodał.


Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. ktos says:

    radny musial tyle lat do pracy jezdzic żeby na to wpasc wow jet bystry nie ma co

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU