REKLAMA

Muzeum Mazowieckie w Płocku świętuje 200-lecie [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się gala na 200-lecie powstania Muzeum Mazowieckiego. Wydarzenie poprowadził Artur Andrus, zagrał Waldemar Malicki, a z płockimi symfonikami zaśpiewała Małgorzata Walewska. Zaprezentowano też wystawę, która będzie przyszłością muzeum.

Muzeum Mazowieckie w Płocku świętowało 15 października 200-lecie powstania. Z tej okazji zaproszono do Teatru Dramatycznego w Płocku wszystkich przyjaciół i partnerów instytucji. Muzeum podziękowało samorządom Mazowsza i Płocka, Towarzystwu Naukowemu Płockiemu, a także PKN ORLEN i wielu innym, którzy wsparli działalność instytucji.

fot. Wiktor Pleczyński

– Bardzo się cieszymy, że możemy obchodzić nasze święto w tak wspaniałym gronie, przede wszystkim przyjaciół. Bez przyjaciół to muzeum by nie wyglądało tak, jak dzisiaj wygląda. Bardzo wszystkim dziękuję. Czuję trochę ciężar tych dwustu lat. Ten ciężar zawsze pomagają dźwigać pracownicy, więc bardzo dziękuję również wszystkim pracownikom Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Dzięki wam to muzeum tak się prezentuje – podkreślał dyrektor Leonard Sobieraj.

fot. Wiktor Pleczyński

Pracownicy muzeum również zostali wyróżnieni za swój wkład i oddanie pielęgnowaniu historii. Całość uroczystości poprowadził znany dziennikarz i prezenter Artur Andrus. Uroczystość ubarwił występ wybitnego „pianisty polskiego, żyjącego” Waldemara Malickiego.fot. Wiktor Pleczyński

– Dzisiaj Muzeum Mazowieckie w Płocku to blisko sto tysięcy obiektów muzealnych, to siedem tysięcy metrów powierzchni wystawienniczej, to około trzy tysiące pięćset metrów powierzchni magazynowej tak ważnej dla pracy muzealników. To też ponad stu pracowników. Przypominam sobie, że kiedy siedemnaście lat temu obejmowałem stanowisko dyrektora, to było nas czterdzieści dziewięć osób – opowiadał dyrektor Leonard Sobieraj.

fot. Wiktor Pleczyński

Zwieńczeniem gali na 200-lecie Muzeum Mazowieckiego w Płocku był koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Z płockimi muzykami zaśpiewała znana śpiewaczka operowa i jurorka w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” Małgorzata Walewska.

Ostatnia część obchodów odbyła się w nowym budynku przy ul. Kolegialnej 6, gdzie mieści się wystawa stała  art déco. Muzeum w sali wystaw czasowych przygotowało ekspozycję designu powojennego. To właśnie obiekty z lat 50-tych i 60-tych mają tworzyć kolejną wystawę stałą, nad którą pracuje instytucja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    DYSTANS, DEZYNFEKCJA, MASECZKA – pierwsze zdjęcie mówi wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU