REKLAMA

Moralność Pani Dulskiej na scenie Off Off

REKLAMA

Na przyszły tydzień zapowiadana jest premiera spektaklu „Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Adama Bonalskiego. Sztukę, nawiązującą do dramatu naturalistycznego Gabrieli Zapolskiej, obejrzymy na scenie Teatru Per Se.

Teorię znamy – sztuka Zapolskiej jest tragifarsą, czyli połączeniem elementów komedii z elementami tragedii. Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną i chciwą, nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwym, a wszystko co robi jest na pokaz. To ona inspiruje postawę, nazywaną „dulszczyzną”, czyli pozorną moralność przy jednoczesnym życiu w zakłamaniu i obłudzie. Dulska przymyka oko na romans jej syna z Hanką, żeby tylko ten nie włóczył się nocami po lokalach. Ale w rzeczywistości nie wyobraża sobie małżeństwa Zbyszka z Hanką, to byłaby według niej hańba dla rodziny i splamienie honoru. Problem pojawia się, gdy Hanka zachodzi w ciążę…

A jak poradził sobie z tym tematem Adam Bonalski – reżyser i współzałożyciel Teatru Per Se? Jego interpretację „Moralności Pani Dulskiej” zobaczymy już 14 czerwca o godzinie 18 na scenie OFF OFF.

W przedstawieniu wystąpią:
Paula Stępczyńska – Dulska
Konrad Krakowski – Felicjan
Konrad Jędrzejewski – Zbyszko
Marta Błaszczak – Hesia
Dominika Kruszeńska – Mela
Anna Stańczak – Hanka
Anna Bor – Lokatorka
Agnieszka Bonalska – Juliasiewiczowa
Katarzyna Królikowska – Tadrachowa.Na kolejne spektakle Teatr Per Se zaprasza 15 czerwca o godz 16 i godz. 19.00 do swojej siedziby przy ul. 3 Maja 18, Scena OFF OFF.

Uwaga – wstęp wolny!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU