Mistrz świata poleci na kolejne mistrzostwa. Trzymamy kciuki za Wojtka Bógdała!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

O Wojtku Bógdale, którego często możemy zobaczyć na płockim niebie, pisaliśmy już nie raz. Wraz z nim cieszyliśmy się kolejnymi sukcesami. Teraz trzymamy kciuki za kolejne zawody, w których weźmie udział mistrz świata.

Wojciech Bógdał, pilot AZM i motoparalotniowy mistrz świata, będzie reprezentował Polskę podczas World Games – Igrzysk Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu, które rozpoczynają się 20 lipca. Igrzyska we Wrocławiu pozwolą uczestnikom na oglądanie z bliska m.in. trzech dyscyplin lotniczych – motoparalotniarstwa, spadochroniarstwa i akrobacji szybowcowych.

The World Games Wrocław 2017 to 10. edycja międzynarodowej imprezy sportowej World Games, skupiającej dyscypliny tzw. sportów nieolimpijskich. Organizowana jest co cztery lata, zawsze rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Potrwa aż dziesięć dni – od 20 do 30 lipca br. we Wrocławiu, do którego przyjadą przedstawiciele 31 sportów, w tym czterech wybranych w głosowaniu przez mieszkańców miasta: futbolu amerykańskiego, żużlu, kick-boxingu oraz wioślarstwa halowego. W sumie do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie około 3,5 tysiąca sportowców.

– Jest to impreza roku w polskim sporcie – mówi Wojtek Bógdał. – Motoparalotniarstwo po raz pierwszy zagości w programie tej imprezy – dodaje.

Podkreślmy, że Wojtek będzie rywalizował z najlepszymi zawodnikami na świecie i to nie w slalomach, lecz w konkurencjach technicznych. Organizatorzy postawili bowiem nie tylko na widowiskowość, ale i bezpieczeństwo. Będzie można więc podziwiać elementy slalomów, latania precyzyjnego i lądowania na celność. Związany z Płockiem Wojtek Bógdał jest wymieniany jako jeden z pretendentów do miejsca medalowego. – Łatwo nie będzie – przyznaje nasz mistrz świata.

My jednak wierzymy w jego umiejętności i, oczywiście, trzymamy za niego kciuki.

Latałam nad Płockiem z mistrzem!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji