REKLAMA

Mistrz gitary będzie uczył płocczan

REKLAMA

Leszek Cichoński, wirtuoz gitary, poprowadzi w pierwszy dzień wiosny warsztaty gitarowe dla płocczan. Nauka u nagradzanego gitarzysty będzie darmowa.

21 marca specjalnie dla fanów gitary odbędą się warsztaty gry na gitarze. W roli nauczyciela wystąpi Leszek Cichoński – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, autor wielu podręczników i pomysłodawca kultowej wrocławskiej imprezy – Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Warsztaty rozpoczną się w piątek o godz. 15.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku. Co ważne, udział w nich może wziąć każdy, obojętnie czy miał już do czynienia z gitarą czy też nie. Kurs potrwa trzy godziny, w trakcie  których uczestnicy będą wykonywać m.in. ćwiczenia rytmiczne, poznają metodę pięciu superpozycji, a także dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku. Płock jest jednym z trzech miast, w którym wirtuoz gitary da lekcje – kolejne warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę (22 i 23 marca) w Warszawie i Toruniu.

1 maja gitarzyści wraz z Leszkiem Cichońskim zagrają w Gitarowym Rekordzie Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku spróbują pobić rekord z 2012 roku, gdy kawałek zagrało 7 273 gitarzystów. Być może uczestnicy piątkowych warsztatów zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu. Jak podkreśla Leszek Cichoński, żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani ogromnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon oraz zespół The Animals. Pojawi się także legenda rocka – Uriah Heep, najszybszy gitarzysta świata – Michael Angelo Batio, a także reprezentacja polskich gwiazd – m.in. Luxtorpeda i Wojciech Waglewski.Warsztaty gitarowe Leszka Cichońskiego
21 marca o godz. 15.30
Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku (ul. Tumska 9a).

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zapisy prowadzone są w sekretariacie MDK, ilość miejsc jest ograniczona. Po warsztatach planowany jest koncert Leszka Cichońskiego oraz wspólne jam session.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU