REKLAMA

Uczta dla melomana. Z płocką orkiestrą zagra m.in. De Mono

REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna poinformowała, iż rozpoczyna sprzedaż karnetów na sześć koncertów, które będą miały miejsce od kwietnia do czerwca. POS zagra m.in. z zespołem De Mono, Perfect i Piotrem Polkiem.

Pierwszy z zaplanowanych koncertów odbędzie się 4 kwietnia. Do współpracy z orkiestrą zaproszono zespół De Mono, który promował będzie swoją najnowszą płytę „De Mono symfonicznie” – 12. w dorobku artystycznym grupy. De Mono podczas koncertu w Płocku przypomni swoje największe przeboje, które zostały na nowo zaaranżowane przez Pawła Dampca i Jacka Piskorza. Dzięki tym aranżacjom fani zespołu na nowo odkrywają największe przeboje zespołu, m.in. „Kamień i aksamit”, „Znów jesteś ze mną” czy „Póki na to czas”.

Tydzień później, 11 kwietnia, w sali koncertowej usłyszymy najpiękniejsze arie oraz duety z wielkich oper m.in.: „Cyrulik sewilski”, „Eugeniusz Oniegin”, „Carmen”, „Orfeusz w piekle”, „Opowieści Hoffmana”, które wykonają: sopranistka Katarzyna Oleś-Blacha oraz baryton wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą maestro Tomasza Tokarczyka.

10 maja, w ramach Dni Historii Płocka, na scenie amfiteatru wystąpi legenda rockowej sceny muzycznej – zespół Perfect z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Artyści zaprezentują największe hity zespołu – Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą” czy „Niepokonani” w aranżacji Wojciecha Karolaka, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Pawła Betleya, Grzegorza Piotrowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Adama Sztabę, Wiesława Pieregorólkę oraz Piotra Siejkę.

Kilka dni później, 16 maja, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, zdobywający nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach, wystąpią przed widownią z rodzimą orkiestrą w ramach kolejnej już edycji koncertów „Płockie Talenty”.5 czerwca przed płocką publicznością zaprezentuje się Piotr Polk. To znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz utalentowany wokalista, który piosenką zajmuje się niemal od początku swojej kariery. Polk znany jest publiczności z produkcjach telewizyjnych: „Samo życie”, „Oficer” czy „Lekarze”.

37. sezon artystyczny Płocka Orkiestra Symfoniczna zakończy 13 czerwca. POS zagra dzieła wielkich kompozytorów: Wolfganga Amadeusa Mozarta (Uwertura do opery „Czarodziejski flet”, Koncert fortepianowy A-Dur, Nr 23, KV 488) oraz Roberta Schumanna (II Symfonia C-dur op. 61). W roli solisty wystąpi wybitny pianista Marek Bracha, którego „interpretacje cechują szlachetność i inteligencja” (Kevin Kenner). Płockimi symfonikami zadyryguje Jakub Chrenowicz.

Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła sprzedaż karnetów, obejmujących sześć koncertów w okresie od 4 kwietnia do 13 czerwca. Karnet kosztuje 180 zł, miejsca w części głównej (rzędy 1-13) i 160 zł (miejsca pod balkonem i na balkonie) i jest ważny dla jednej osoby. Melomani, którzy zakupią karnet mają zagwarantowane stałe miejsce na sali, ponadto zaoszczędzą ok. 20%, w stosunku podstawowej do ceny biletów. Liczba karnetów jest ograniczona! Więcej informacji można uzyskać w kasie biletowej POS, przy ul. Bielskiej 9/11, tel. 48 24 364 10 85.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU