Miecz wręczony, pojedynek wkrótce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To był jeden z weselszych punktów kwietniowej sesji rady miasta. Radny osiedla Dworcowa, Marek Owsik, zgodnie z obietnicą przekazał radnemu Arkadiuszowi Iwaniakowi miecz, którym ma walczyć w trakcie pojedynku. 

Ta historia ma swoje źródło w sesji rady miasta, w trakcie której radny osiedla Dworcowa, Marek Owsik, odpowiedział na interpelację radnego Arkadiusza Iwaniaka, wyzywając go na pojedynek. A wszystko poszło o rozliczenie kosztów ubiegłorocznego Jarmarku Tumskiego. Kilka dni po ubiegłorocznym Jarmarku Tumskim radny Arkadiusz Iwaniak złożył interpelację, w której zażądał dokładnego rozliczenia kosztów imprezy. Organizatorzy uznali to za sugerowanie jakichś nieprawidłowości, w związku z czym Marek Owsik wyzwał radnego Iwaniak na pojedynek.

Przewodniczący płockiego SLD wyzwanie przyjął, więc pojedynek odbędzie się w piątek, 23 maja o godz. 18 przed ratuszem. Panowie mają być przebrani w stroje sprzed 777 lat (to z okazji rocznicy lokacji Płocka).

W trakcie kwietniowej sesji, odbyło się uroczyste przekazanie miecza i to nie byle jakiego, bo repliki broni z XIII wieku. Zobaczcie, jak to wyglądało na naszym filmie.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Od kiedy Pan Iwaniak tak zna się na rozliczeniach kosztów? Swojej restauracji- Staromiejskiej nie potrafił dobrze rozliczyć.. zrobił dług na 120 tyś ARS-owi po czym restauracja upadła… ciekawe czy dług został spłacony…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji