Mazovia znów stanie na głowie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Następny weekend miłośnicy breakdance powinni zarezerwować na dwudniowy show, jaki przygotowuje dla nich Galeria Mazovia. Poprzednia edycja tanecznej walki odniosła sukces, tegoroczna Mazovia StreetDance Cup 2 zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco.

28 i 29 stycznia rozegra się niesamowity pokaz talentu, zręczności i granic możliwości ludzkiego ciała, będących efektem wytrwałych treningów. Sobota to dzień eliminacji, finały – do których przejdzie 8 grup hip-hop i 16 grup break dance – odbędą się natomiast w niedzielę. Wcześniej jednak wszyscy będą mogli zrelaksować się na hip-hop party, zorganizowanym w sobotni wieczór w Fantasy Park (od godz. 20).

W jury walki breakdance i hip-hop tym razem zasiądą m.in.:

Break Dance:

  • Rudy – Broken Glass – Kielce
  • Temps – Gdańsk
  • Decó – Stylowa Spółka Społem

Hip-hop

  • Ania Youya Jujka – Warszawa
  • Ryfa – Warszawa
  • Temps – Gdańsk.

Zawodnicy zatańczą w dwóch kategoriach – breakdance oraz hip-hop, w każdej z nich do wygrania są nagrody pieniężne:

  • 1 miejsce – 2000 zł
  • 2 miejsce – 1500 zł
  • 3 miejsce – 1000 zł.

Przez dwa dni zawodników do walki będzie motywował Łukasz “Zajcew” Zarębski – członek warszawskiej ekipy Rocka Fellaz, który często udziela się na jamach, zawodach i festiwalach tanecznych jako prowadzący. Szerszej publiczności znany jest z programów telewizyjnych w TVN Turbo, m.in. programu „Gadżet”.

Łukasza zapytaliśmy o to, czego możemy spodziewać się w trakcie Mazovia StreetDance Cup 2 oraz o jego miłość do breakdance.

W ostatni weekend stycznia przyjedziesz do Płocka, jako prowadzący Mazovia StreetDance Cup 2. To już trzecia impreza u nas, w której uczestniczysz w tej roli. Podoba ci się nasze miasto? Miałeś czas, żeby je obejrzeć?


Witaj, w Płocku będę po raz piąty czy szósty :) Podoba mi się klimat Płocka! Bardzo lubię wodę, a wy macie tę samą  rzekę, nad którą spędziłem bardzo dużą część swojego dzieciństwa :) Lubię wasz rynek i to, że spotkałem tu dużo pozytywnych ludzi.

Impreza, która odbędzie się 28 i 29 stycznia w Galerii Mazovia zapowiada się imponująco – sporo grup, znane jury i dwa dni walki o wysokie nagrody pieniężne. Jak udaje ci się zapanować nad publicznością, uczestnikami i… emocjami? ;)

Mam nadzieję, że taka też będzie. Podczas pierwszej edycji bawiłem się naprawdę dobrze, co zresztą obecni mogli zobaczyć :) W tym roku będą to dwa dni rywalizacji naprawdę dobrych tancerzy, którzy często podróżują po kilka godzin tylko po to, żeby dobrze się bawić! Większość z nich nie myśli o nagrodach itp., tu chodzi o dobrą zabawę i atmosferę, którą – mam nadzieję – zbuduje płocka publiczność.

Nie wiem w jaki sposób to robię, ogólnie jestem otwartym człowiekiem, który czerpie energię od innych! Wiele razy miałem z tym problem – widziałem dobrych tancerzy na scenie, a przy niej smutne miny, które mówiły “po co oni tak robią, na co im to”. To trochę dołujące, bo wiesz, że nasza kultura to coś więcej niż tylko taniec, to pozytywna energia, którą dzielimy się z innymi ludźmi :) Uczestnicy i ich emocje to inna sprawa, każdy z nich wie po co przyjechał, co można a czego nie wypada.


Przyznam od razu, że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, ale zawsze zastanawiałam się jak odróżnić breakdance od hip-hopu?

Tego nie można odróżniać :) Break dance jest nazwą stworzoną przez dziennikarzy, którym było łatwiej mówić, czy pisać w taki sposób. Poprawna nazwa to breaking, który jest jednym z czterech elementów kultury hip hop. Polecam film The Freshest Kids, który jest dokumentem o naszej pasji. Każdy, kto zaczyna lub zacznie interesować się kulturą hip hop  powinien poznać historię, a ten materiał poda mu ją na tacy.

Jesteś członkiem warszawskiej ekipy Rocka Fellaz, która zajęła w ubiegłym roku 2. miejsce w trakcie Mazovia BreakDance Cup. Byłeś również m.in. członkiem grupy bboys – ABC oraz Caseel Salop. Co takiego jest w tym tańcu, że poświęcasz mu pół życia?

Od ponad 4 lat jestem w Rocka Fellaz. Jestem z tego bardzo dumny każdego dnia. Mimo tego, że jestem najstarszy w ekipie :)  dużo się uczę od moich braciaków z crew :)
Z grupą ABC zaczynałem swoja drogę, były to naprawdę piękne czasy, do których często wracam pamięcią i łza się w oku kręci, że czas tak szybko nam ucieka :(

Tak to prawda, większą część życia poświęciłem na taniec, oczywiście nie zapominając o innych rzeczach, które są ważne w życiu każdego człowieka. Taniec otworzył mi oczy, pomógł znaleźć to, czego tak naprawdę szukałem: szczęście, przyjaciół, podróże i prace.

Znasz grupy, które wystąpią w Mazovia StreetDance Cup 2? Czego możemy spodziewać się po ich występach?

Większość z nich znam bardzo dobrze, ale za każdym razem zaskakują mnie czymś nowym, czymś świeżym, więc jak będzie podczas drugiej edycji? Wystarczy przyjść i zobaczyć.

Nawiązując do twojej pracy przy programie w TVN Turbo – który gadżet w 2011 roku zrobił na tobie największe wrażenie?

Bardzo lubię swoja pracę, ale mam do tego bardzo duży dystans, nie mam parcia na karierę, sławę itp. Mam super redakcję, szefa oraz ekipę, z którą często pracujemy :)

Gadżet, który najbardziej wspominam to – uwaga – ŻARÓWKA :) Test był bardzo zabawny, bo przecież ile można o takiej żarówce mówić :)


Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na Mazovia StreetDance Cup2 :)

Szczegółowy program imprezy

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji