REKLAMA

Mąż dusił żonę w teatrze

REKLAMA

Na scenie kameralnej Teatru Dramatycznego w Płocku już w piątek odbędzie się premiera przedstawienia „Związek otwarty” autorstwa małżeństwa Dario Fo, Francy Rame.

Tym razem Teatr Dramatyczny w Płocku chce zaprosić mieszkańców na Scenę Kameralną im. Jana Skotnickiego, by obejrzeli przedstawienie szeroko poruszające temat relacji małżeńskiej. W sztuce „Związek otwarty” zagrają Mariusz Pogonowski, Dorota Cempura i Szymon Cempura.

Mariusz Pogonowski, poza grą w roli męża, jest reżyserem spektaklu, natomiast Dorota Cempura stworzyła scenografię. Muzykę do przedstawienia skomponował Krzysztof Misiak. Przekładu dokonał Aleksander Berlin.

– Dorota nagle zgłosiła się do mnie z dwoma tekstami, ten jeden mi się nie podobał, a ten już znałem i tak sobie od razu pomyślałem: No dobra, to zróbmy to. No i zaczęliśmy to, poszliśmy do dyrektora, znał też ten tekst i pozwolił nam to zrobić. Dario Fo, włoski noblista, najczęściej grany włoski autor, skandalista, lewak, ale niezwykła postać. Jego dramaty zostały wydane w 11 tomach, przetłumaczone na kilka języków. Naprawdę robi to wrażenie – zwracał uwagę Mariusz Pogonowski.– Ten tekst, gdy zaczęliśmy nad nim pracować, wydał mi się taką komedyjką, ale im dłużej pracowaliśmy, tym bardziej przeglądałem się w takich zależnościach, psychologizmach tam zawartych, stereotypach, które powtarzają się w praktycznie każdym związku, który przeżywa takie relacje, takie momenty załamania związku. Chociaż tutaj nie jest do końca pokazane jako załamanie, ale jako jakiś proces, który się po prostu pojawił – wyjaśniał aktor i reżyser spektaklu.

Antonina i jej mąż są w związku od lat. Przez większość z nich są nieszczęśliwi. Mąż regularnie wdaje się w romanse, o których ze szczegółami opowiada żonie. Antonina, rzecz jasna, nie jest zachwycona kolejnymi trofeami męża i opowieściami o nich. Efekt? Nerwica, dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. W czasie którejś z awantur mężczyzna znajduje rozwiązanie ich problemów – proponuje związek otwarty. Jego umiłowania do takiej formy wspólnego życia nie podziela Antonina, lecz namawiana przez męża, a nawet syna, przystaje na tę propozycję. Czy to uzdrowi ich relację? Okazja, by się o tym przekonać, będzie już 12 kwietnia, gdy odbędzie się premiera spektaklu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU