REKLAMA

Mateusz Kijowski: Polska musi wrócić na ścieżkę demokracji

REKLAMA

W środę w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z Mateuszem Kijowskim, liderem i współzałożycielem Komitetu Obrony Demokracji. 

W auli Włodkowica zebrało się wielu płocczan, głównie były to osoby należące do lokalnego KOD-u, ale także przedstawiciele partii politycznych. Mateusz Kijowski na początku spotkania nawiązywał do genezy powstania Komitetu Obrony Demokracji.

– Oburzyliśmy się, kiedy zaczęto łamać nasze podstawowe prawa zagwarantowane w konstytucji – mówił.

Kijowski zapewnił także, że KOD nigdy nie stanie się partią polityczną. – Nie można wykluczyć jednak, że za trzy lata, któryś z naszych członków nie wystartuje w wyborach – dodawał. Póki co, organizacja Kijowskiego ograniczy się do manifestacji ulicznych.– Demonstracje to w tej chwili jedyna rzecz, na którą zwraca uwagę partia rządząca – stwierdził lider KOD-u.

Obecnie KOD jest na poziomie budowania struktur lokalnych. Lider zapowiada, że być może jeszcze przed wakacjami uda się przeprowadzić wybory w organizacji. Najbliższe działania KOD-u zaplanowane są na 3 maja, członkowie znów wyjdą na ulicę, będą demonstrować. 7 maja koderzy wezmą udział w Marszu Gwiaździstym organizowanym w Warszawie. Największe uroczystości z udziałem KOD-u odbędą się jednak 4 czerwca, w Dzień Wolności. Płocki KOD swoją najbliższą manifestację zapowiada na 2 maja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Mariolka says:

    jak widać na zdjęciach, garstka uczestników, średnia wieku „obrońców czegośtam” 60+ …..:)

  2. Bernadeta Andruszkiewicz says:

    Wielkie dzięki za konstruktywną i przyjazną rozmowę o demokracji. Zastanówmy się, co mieści się u każdego z nas pod tym pojęciem Wtedy będziemy mówić wspólnym językiem mając nawet rozbieżne poglądy. Wypracujmy „kanon demokracji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU