Masz niepotrzebne ubrania? Podziel się z innymi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jesień i zima to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych i ubogich, które nie posiadają odzieży chroniącej przed wychłodzeniem. Dostrzegając ten problem, Płocki Wolontariat włącza się w ogólnopolską akcję „Wymiana ciepła”. Jej zasady są bardzo proste.

Pomysł organizacji tego rodzaju pomocy narodził się w Budapeszcie. Niemal rok temu na ulicach i przystankach autobusowych węgierskiej stolicy po raz pierwszy ustawiono wieszaki z kurtkami dla bezdomnych. Inicjatywa szybko przyjęła się w innych miastach Europy. W styczniu 2017 r. trafiła do Polski, okazując się trafioną formą pomocy potrzebującym.

Specjalny wieszak z ciepłymi kurtkami przeznaczonymi dla osób potrzebujących zostanie ustawiony przed siedzibą Pełnomocnika ds. Wolontariatu (ul. Tumska 9) wraz z nastaniem niskich temperatur. Będzie dostępny całodobowo.

Powodzenie akcji wymaga przede wszystkim zaangażowania licznych płocczan. Wielu z nas posiada niepotrzebne ubrania, którymi mógłby podzielić się z innymi, pomagając im w ten sposób w przetrwaniu zimy.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w „Wymianę ciepła” prosimy o dostarczanie odzieży (kurtek, płaszczy) do biura Pełnomocnika ds. Wolontariatu (ul. Tumska 9). Odzież można przynosić od poniedziałku do środy w godz. 7.30-15.30, czwartek w godz. 8.30-17.30, piątek w godz. 8.30-15.30.

– Mamy nadzieję, że działanie pomoże bezdomnym i ubogim w przetrwaniu okresu niskich temperatur i podobnie jak w innych miastach, zintegruje lokalną społeczność wokół działań wolontarystycznych – mówią organizatorzy akcji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji