Masowe informacje o podłożonych bombach w płockich szkołach [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Potwierdzają się informacje Komendy Głównej Policji o masowych alarmach bombowych w szkołach całej Polski. We wtorek rano służby zabezpieczały płockie szkoły. Na godzinę 8.40 informację o bombie otrzymało aż dziewięć placówek.

Już w poniedziałek, 6 maja, policja w całej Polsce otrzymała informacje o możliwym podłożeniu bomby czy też innego rodzaju materiałów pirotechnicznych podczas matur. Jedno ze zgłoszeń wpłynęło do szkoły w Gąbinie. Wszystkie okazały się fałszywe.

We wtorek, przed maturami z matematyki, tym razem płockie szkoły otrzymały informację o możliwym podłożeniu materiałów wybuchowych.

PowiązaneTematy

– W trybie pilnym patrole Straży Miejskiej udały się na zabezpieczenie terenu wokół szkół: LO im. W. Jagiełły, Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Budowlanych nr 1 i Zespół Szkół nr 1 przy ul. Piaska w związku z informacją o podłożeniu w tych budynkach bomb – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowa Straży Miejskiej w Płocku. – Trwa ewakuacja szkół – dodaje.

O godzinie 8.40 łącznie informacje o ładunkach wybuchowych wpłynęły do 9 płockich placówek. Czytelnicy informują również o ewakuacji terenu przy dawnym dworcu PKS przy Al. Jachowicza.

– Strażak wchodzi do każdego lokalu i teraz odgradzają teren przy starym dworcu – wyjaśnia czytelnik.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Przypomnijmy, że o godzinie 9 powinny rozpocząć się matury z matematyki. Nie mamy jeszcze informacji, jak alarmy bombowe wpłyną na ich przebieg.

– Do godz. 9 do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęło 15 zgłoszeń, dotyczących podłożenia materiału wybuchowego w placówkach oświatowych na terenie miasta Płocka. Każda placówka będzie sprawdzana – wyjaśniła sierż. sztab. Marta Lewandowska, rzecznik prasowa płockiej policji.

AKTUALIZACJA

– Egzaminy w szkołach odbędą się, choć z opóźnieniem. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, do kompetencji której należy decyzja w tym zakresie, zaleciła, że jeśli uda się zacząć sprawdzian do godz.10.00 – egzaminy mają się odbyć. Z informacji od dyrektorów szkół wiemy, że w przypadku naszych placówek (szkoła im. Bergerowej jest placówką prowadzoną przez ziemski) egzaminy już się zaczęły bądź zaczynają. A więc pracujemy już normalnie – wyjaśnił Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej płockiego urzędu miasta.

O godzinie 14 rzecznik prasowa policji poinformowała, że czynności sprawdzające w szkołach zostały zakończone.

– Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. Łącznie ewakuowanych zostało ponad 1620 osób – wyjaśniła sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Fałszywe alarmy bombowe podczas matur nie tylko w Gąbinie