Mali płocczanie na podium. Zawodnicy przybyli nawet z Ukrainy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

UKS MDK Płock wicemistrzem API Cup 2017 rocznika 2009 w Zakopanem. W turnieju wzięły 24 drużyny z całej Polski oraz goście z Ukrainy – Karpaty Lwów.

Zwyciężyła bardzo mocna ekipa Pogoni Szczecin, trzecie miejsce Arkonia Szczecin, czwarte Talent Warszawa, piąte Czampion Warszawa, szóśte Sandecja Nowy Sącz.

fot. materiały prasowe

– Nasza drużyna w nieco okrojonym składzie (choroby i kontuzje) rozegrała 13 spotkań, nie doznając ani razu porażki. Ukaesiaki strzelili 29 goli, tracąc zaledwie 9, na co złożyła się bardzo dobra gra bloku defensywnego oraz świetna postawa Antosia Ryzińskiego, który otrzymał tytuł najlepszego zawodnika Turnieju. Na środku pomocy dzielił i rządził nasz “Neymarek”, na skrzydłach walczyła Lenka i “Gabressi” – tłumaczy trener.

Skład MDK Płock to: Lena Sworska, Sławek i Michał Olesińscy, Jaś Zarębowski, Gabryś Olkucki, Antoś Ryziński, Oskar Rutkowski i Karol Kania.

– W Zakopanem byliśmy trzeci raz i na pewno tam wrócimy. Niezwykła atmosfera, super ludzie, nowe znajomości i kontakty, co już owocuje kolejnymi zaproszeniami, a przede wszystkim piłka dziecięca na najwyższym poziomie, dużo nauki i jeszcze więcej zabawy dla młodych piłkarskich kocurów. Bo jak mawia nasz przyjaciel, cudowny człowiek, sędzia Grzesio Hamowski: “Tylko kocury jeżdżą w góry” i tego się trzymajmy – śmieje się trener młodzików.

Gratulujemy sukcesów!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji