REKLAMA

Małgorzata Walewska wystąpi w Płocku

REKLAMA

PowiązaneTematy

W drugim tygodniu stycznia w płockim Teatrze Dramatycznym wystąpi jedna z najbardziej uznanych mezzosopranistek na świecie. Na scenie w naszym mieście zaprezentuje się podziwiana na największych operowych scenach świata Małgorzata Walewska.

Artystka jest posiadaczką jednego z najlepszych głosów operowych naszych czasów. To laureatka oraz finalistka wielu międzynarodowych konkursów, jak A. Krausa w Las Palmas, L. Pavarottiego w Filadelfii czy St. Moniuszki w Warszawie. Po ukończeniu studiów występowała w Bremer Theater, a następnie została zaangażowana przez wiedeńską Staatsoper, gdzie debiutowała jako Polina w Damie Pikowej oraz Carmen.

Małgorzata Walewska pracowała z artystami takimi jak Luciano Pavarotti czy Placido Domingo. Kolejne lata przyniosły angaże w Semperoper w Dreźnie, gdzie śpiewała między innymi Panią Quickly w Falstaffie i Ulrykę w Balu maskowym oraz w Deutsche Oper w Berlinie, gdzie zadebiutowała jako Pani Quickly. W 2006 roku Małgorzata Walewska wystąpiła Metropolitan Opera w Nowym Jorku, partnerował jej Jose Cura. Artystka jest także jurorką w popularnym show Polsatu ” Twoja twarz brzmi znajomo”.

Talent i siłę głosu tej popularnej mezzosopranistki będą mogli ocenić płocczanie. Artystka przyjedzie do Płocka w niedzielę, 11 stycznia. Koncert zaplanowano na godzinę 18. Walewska wystąpi na deskach Teatru Dramatycznego. Cena biletu to 100 złotych.