REKLAMA

Magia świąt w muzeach i nie tylko

REKLAMA

Instytucje kultury z regionu płockiego przygotowały dla odwiedzających szereg atrakcji z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Ciekawą ofertę mają m.in. Muzeum Mazowieckie, Teatr Dramatyczny i Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są dobrą okazją, aby skorzystać z oferty instytucji kultury przygotowanej specjalnie na ten magiczny, rodzinny czas.

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do zapisów na warsztaty grupowe „Choinkowe ozdoby z opłatka – światy” oraz „Tradycja drzewka bożonarodzeniowego”. Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy nie tylko poznają historię i symbolikę dawnych ozdób choinkowych, ale także własnoręcznie je wykonają. Warsztaty będą odbywać się do świąt w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaprasza w grudniu na widowisko muzyczne „Opowieść Wigilijna” na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa.W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu od grudnia do końca lutego można podziwiać trzydziestą odsłonę wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu”, dzięki której możemy poznać codzienność, zwyczaje i obrzędy ludności wiejskiej dawniej zamieszkującej Mazowsze.

Dla tych, którzy mniej chętnie wychodzą z domu, jak i tych, którzy z powodu wirusa nie będą mogli uczestniczyć w jakichkolwiek wydarzeniach, muzeum przygotowało lekcję w wersji online „Boże Narodzenie na Mazowszu”.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

 1. tomek says:

  magia to jest w cyrku to sa Swiet Bozego Narodzenia

  • Ciekawe, że lewactwo, says:

   które nie wierzy w Boga, świętuje Boże Narodzenie?
   Kiedyś ich potomkowie świętowali „dziadka mroza”, bo takie mieli rozkazy ze wschodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU