REKLAMA

Kulturalnie i na słodko, czyli jak spędzić Dzień Kobiet

REKLAMA

Dzień Kobiet to okazja dla płockich instytucji kulturalnych i nie tylko, aby podkreślić znaczenie kobiet w życiu społecznym. Dowodem na to są organizowane z okazji tego święta imprezy.

Płocka Galeria Sztuki proponuje, aby 8 marca wszystkie przedstawicielki płci pięknej obejrzały za darmo wystawę „Antoni Fałat i kobiety”. Obrazy artysty płocczanki będą mogły oglądać do niedzieli 9 marca.

7 marca o godzinie 17 w Domu Darmstadt można porozmawiać na kobiecy temat „Jak to jest z tą miłością?”. Odbędzie się wówczas spotkanie z Barbarą Stefanią Nidzgorską-Ciszyńską, autorką trzech książek poetyckich pt. „Na ścieżkach czasu”, „Kwiaty Antygony” oraz „Igraszki Erosa”. Wstęp wolny.

Na tanga argentyńskie zaprasza Płocka Orkiestra Symfoniczna w piątek, 7 marca o godz. 19. W sali koncertowej PSM przy ul. Kolegialnej 23 będzie można posłuchać w wersji instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej nie tylko dynamiczne, hiszpańskie dźwięki, ale i muzykę francuską, najpiękniejsze walce Paryża oraz piosenki Edith Piaf. Wspólnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Bohdana Jarmołowicza, wystąpią soliści: Monika Węgiel, Wiesław Prządka, Piotr Kałużny oraz Zbigniew Wrombel. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie POS.

9 marca panie mogą zrelaksować się na komedii „Miłość z dostawą do domu” Teatru IMKA, wystawianej w płockim Teatrze Dramatycznym. Bilety w cenie 90 zł do nabycia w kasie teatru.W poniedziałek, 10 marca o godzinie 17, Młodzieżowy Dom Kultury z okazji Dnia Kobiet przygotował spektakl w reżyserii Henryka Jóźwiaka „Wszystko o kobietach”. Do przygotowań czynnie włączyły się panie z sekcji teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O kobietach i ich święcie pomyślało też płockie ugrupowanie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 8 marca przy wejściu na targowisko przy ulicy Rembielińskiego, przedstawicielki płci pięknej, między godziną 9 a 11, mogą się spodziewać słodkiej niespodzianki. A także zaproszeń na spotkanie z Anną Kalatą, byłą minister pracy i polityki społecznej, które odbędzie się 13 marca.

Organizatorzy imprez serdecznie zapraszają wszystkie panie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU