REKLAMA

Kuchnia literacka i muzyczne emocje w Książnicy Płockiej

REKLAMA

Książnica Płocka przygotowała ciekawą ofertę na koniec lutego i początek marca. Już niedługo odbędzie się otwarcie wystawy „Płock pro musica”, a niecały tydzień później kolejne spotkanie z cyklu „Kuchnia Literacka”.

Płock pro musica

27 lutego o godzinie 17 w Sali Kolumnowej Książnicy Płockiej odbędzie się otwarcie wystawy „Płock pro musica”. Wystawa powstała z okazji jubileuszu 120-lecia Płockiego Towarzystwa Muzycznego im. Wacława Lachmana.

W programie występ: Marcina Sumlińskiego – muzyka Płockiej Orkiestry Symfonicznej i nauczyciela w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Płocku.

Wystawa została utworzona ze zbiorów: Płockiego Towarzystwa Muzycznego im. Wacława Lachmana, Towarzystwa Naukowego Płockiego Biblioteki im. Zielińskich w Płocku, Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego. Wykorzystano także materiały ze zbiorów prywatnych: Anny Florenckiej, Jana Gintera, Andrzeja Nowaka.

NIENASYCONE, czyli niezwykłe kobiety i ich kulturalne upodobania!

3 marca o godzinie 17 bibliotekarze zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Kuchnia Literacka Książnicy Płockiej. Tym razem wydarzenie nosi tytuł: „NIENASYCONE, czyli niezwykłe kobiety i ich kulturalne upodobania!”.Teksty literackie zaprezentuje Teatr „Remedium” Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku pod kierunkiem Henryka Jóźwiaka – aktora Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Kulinarny pokaz w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku przygotowany pod kierunkiem nauczyciela zawodu Elżbiety Bieniek.

Miejsce: sala kolumnowa Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 33)

Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU