REKLAMA

Kubica drugi raz przed Vettelem

REKLAMA

Grand Prix Niemiec Robert Kubica rozpocznie z 18. miejsca. Na ostatnich polach startowych ustawią się: Sebastian Vettel z Ferrari, którego bolid uległ awarii podczas kwalifikacji i ukarany Lando Norris.

28 lipca na torze w Hockenheim odbędzie się Grand Prix Niemiec w Formule 1. Robert Kubica wystartuje do wyścigu z 18. pozycji, z 19. pola startował będzie Sebastian Vettel. Co ciekawe kierowca Ferrari drugi raz w ostatnim czasie będzie znajdował się za Polakiem.

Wiele mówi się o tym, że zespół Williams Racing zmaga się z poważnymi problemami, jednak systematyczną, ciężką pracą stara się je przezwyciężyć, pomimo niewielkiego budżetu. Relatywnie w znacznie trudniejszej sytuacji jest legendarny i niezwykle bogaty zespół Ferrari, który pomimo swoich możliwości, nawet gdy ma szanse na walkę, to jej nie wykorzystuje.

W rezultacie pomyłek strategicznych, błędów kierowców, bądź awarii, Ferrari zawodzi oczekiwania fanów i czyni rywalizację z Mercedesem jeszcze bardziej jednostronną. W tym czasie Williams, pomimo poważnych problemów na początku sezonu, powoli poprawia swój bolid. Zespół sponsorowany przez PKN ORLEN zaczyna implementować większe poprawki, które powoli zbliżają go do reszty stawki królowej motosportów.Williams regularnie dowozi obydwa swoje bolidy do końca wyścigów i ich maszyny nie doznają poważniejszych awarii. Dzięki temu Robert Kubica w poprzednim Grand Prix, w Wielkiej Brytanii, dojechał na 15. pozycji, klasyfikując się przed byłym mistrzem świata Sebastianem Vettelem, kierowcą Ferrari.

Jakie atrakcje szykuje Formuła 1 w Grand Prix Niemiec? Istnieje ryzyko, że podczas wyścigu spadnie deszcz, tymczasem kierowcy Ferrari, startujący z 19. i 10. pozycji, będą zawzięcie walczyli o wyższe miejsca. Czy im się uda? Będzie można się przekonać, oglądając wyścig za darmo w TVP SPORT. Transmisja rozpocznie się o godzinie 15.05.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU