REKLAMA

Kubica awansował o trzy pozycje jeszcze przed startem wyścigu

REKLAMA

W niedzielę o godzinie 15.10 rozpocznie się Grand Prix Austrii w Formule 1. Robert Kubica, dzięki karom nałożonym na innych zawodników, wystartuje z siedemnastej pozycji startowej.

30 czerwca najlepsi kierowcy na świecie zmierzą się podczas Grand Prix Austrii. Zapowiada się, że będzie to wyjątkowo emocjonujące widowisko. Jeszcze podczas sesji testowych na torze Red Bull Ring, ze względu na wysokie temperatury, silny wiatr i samą specyfikę toru, doszło do kilku poważnych incydentów.

Alexander Albon z McLarena i Carlos Saintz zostali cofnięci na koniec stawki po nadprogramowych wymianach elementów w ich bolidach, z tego samego powodu karę otrzymał Nico Hulkenberg. George Russell, kolega z zespołu Roberta Kubicy otrzymał karę cofnięcia za zablokowanie przejazdu Daniilowi Kvyatowi.

PowiązaneTematy

W rezultacie Robert Kubica rozpocznie wyścig z 17. pozycji startowej. Niestety, ze względu na wciąż słabą kondycję zespołu Williams Racing, można się spodziewać, że na pierwszych okrążeniach Kubica zostanie wyprzedzony. Na początku wyścigu może jednak czekać nas ciekawa walka.Kolejnym elementem, który czyni wyjątkowo ciekawym Grand Prix Austrii, jest wyjątkowo krótki tor. Red Bull Ring ma nieco ponad 4 km długości i przejazd bolidem formuły jeden trwa trochę ponad 1 minutę.

Transmisja z wyścigu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15 na TVP SPORT.