REKLAMA

Kto odpowie za zawalenie się kamienicy przy Sienkiewicza?

REKLAMA

Prawie rok temu doszło do zawalenia się remontowanej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38. Budynek osunął się w momencie przerwy śniadaniowej pracowników budowy. Deszcz gruzu spadł na samochody znajdujące się w pobliżu. Sąsiednie kamienice zadrżały. Czy ktoś za to odpowie?

PowiązaneTematy

30 września 2016 roku około godz. 11 mieszkańców przy ul. Sienkiewicza, Królewieckiej i Kaczmarskiego przeraziło drżenie swoich domów. Okazało się, że przy ul. Sienkiewicza 38 runęła kamienica, która była w trakcie remontu. Na miejscu zdarzenia przebywali pracownicy budowy, którzy zrobili sobie przerwę na jedzenie. Kawałki kamienicy spadały, niszcząc stojące w pobliżu samochody. Całe szczęście, że nikt poważnie nie ucierpiał, ale ktoś musiał odpowiedzieć za sytuację, która zagrażała życiu człowieka.

Rozległ się huk, kamienica zadrżała… – fotorelacja

Prokuratura Okręgowa: Podejrzany nie przyznał się do zarzutu

Pytanie o to, kto odpowie za zawalenie się kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38 i na jakim etapie jest śledztwo, skierowaliśmy do Prokuratury Okręgowej w Płocku.– W toku śledztwa prowadzonego przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Płocku w sprawie sprowadzenia w dniu 30 września 2016 roku zdarzenia, w postaci zawalenia się remontowanej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38 w Płocku, w dniu 9 sierpnia 2017 roku prokurator przedstawił zarzut kierownikowi budowy, dotyczący sprowadzenia zdarzenia w postaci katastrofy budowlanej, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, poprzez zaniechanie (z chwilą stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia) wydania decyzji o wstrzymaniu robót budowlanych i podjęcia związanych z tą decyzją dalszych działań – co stanowi przestępstwo z art. 163 par 1 pkt 2 kk. – poinformowała nas Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Co więcej, rzeczniczka wyjaśniła, że podejrzany nie przyznał się do popełnienia przedstawionego zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator nie wyklucza przedstawienia zarzutów także innym osobom. Postępowanie jest w toku. Obecnie termin jego zakończenia został wyznaczony do 4 października 2017 roku.

Uwaga, po zawaleniu się kamienicy zamknięta ulica Sienkiewicza

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU