REKLAMA

Szkoły gotowe na reformę?

REKLAMA

Prezydent Andrzej Nowakowski spotkał się z dziennikarzami w jednej ze szkół podstawowych w Płocku, by pokazać przygotowania do nadchodzącego roku szkolnego. Jakie zmiany czekają uczniów?

PowiązaneTematy

Prezydent Płocka podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Kutrzeby (dawne Gimnazjum nr 8), pokazał dziennikarzom jak placówki są przygotowane na przyjęcie nowych uczniów.

– W tym roku na modernizację płockiej bazy oświatowej wydaliśmy ponad 14 mln zł  – powiedział Andrzej Nowakowski.

fot. PetroNews

Najwięcej, bo 6,7 mln zł kosztowała przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 3. Na wszystkie zaś przedszkola łącznie UMP wydał w tym roku 7,5 mln zł. W przypadku szkół, najwięcej pochłonęła budowa nowych boisk przy Szkole Podstawowej nr 12 oraz Szkole Podstawowej nr 15. Pozostałe placówki przeszły remonty wybranych elementów instalacji elektrycznej, czy łazienek. W SP 20 np. trwa wymiana podłogi w sali gimnastycznej.

– W przypadku szkół średnich, dużym przedsięwzięciem jest remont internatu Zespołu Szkół Technicznych, popularnej „Siedemdziesiątki”. Wydaliśmy na niego w tym roku już ponad 2 mln zł. Na przygotowanie placówek do nowego roku szkolnego (remonty, kupno pomocy i mebli) ratusz przeznaczył ponad 2,3 mln zł. Oznacza to, że na płockie szkoły UMP wydał w tym roku już łącznie 17 mln zł – tłumaczył prezydent.Dla szkół podstawowych, powstałych z przekształcenia gimnazjów w związku z wdrożeniem reformy oświaty ratusz, wystąpił do MEN o środki z rezerwy subwencji oświatowej w wysokości blisko 339 tys. zł. Urząd Miasta otrzymał natomiast 215 tys.

– Nie mamy żadnych obaw przed rozpoczęciem roku szkolnego – dodała wicedyrektor placówki Hanna Siemińska. – Zadbaliśmy o bezpieczeństwo młodzieży i dla uczniów klas 1-3 mamy wydzielone skrzydło, oddzielne wejście, szatnię, świetlicę. W innych godzinach, niż starsi uczniowie będą korzystali ze stołówki. Obiady starszych i młodszych dzieci będą na innych przerwach – zapewniała dyrektor.

Nowe podręczniki szkolne dzieci będą mogły wypożyczać ze szkolnej biblioteki, część z nich już czeka na nowych żaków, kolejne są dopiero wysyłane do szkół.

Na koniec odbyło się zwiedzanie przygotowanej dla dzieci z klas 1-3 części szkoły – nowych sal, korytarzy, sanitariatów ze specjalnym wyposażeniem dla maluchów. Urzekał olbrzymi rysunek wiszący pod sufitem w miejscu, w którym rodzice będą mogli odbierać dzieci. Okazało się, że zrobiły go maluchy z przedszkoli, które przyszły w dniu otwartym SP nr 8 zobaczyć, jak wygląda miejsce ich przyszłej nauki. Teraz rysunek powita ich w nowym roku szkolnym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU