REKLAMA

Krzysztof Krawczyk i Electric Light Orchestra gwiazdami Dni Historii Płocka

REKLAMA

XXI Dni Historii Miasta Płocka połączone będą w tym roku z V Jarmarkiem Tumskim. 24 maja imprezę otworzy występ Krzysztofa Krawczyka w amfiteatrze, natomiast 26 maja odbędzie się koncert Electric Light Orchestra Classic vs. Płocka Orkiestra Symfoniczna.

Dni Historii Płocka to jedna z najważniejszych płockich imprez. Pomysłodawcą imprezy jest druh harcmistrz Wacław Milke, założyciel „Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka”. W ostatni weekend maja Wzgórze Tumskie stanie się areną, na której walczyli będą rycerze średniowieczni, a zespoły folklorystyczne przedstawią muzykę czasów wczesnego średniowiecza.

Oficjalne rozpoczęcie Dni Historii Płocka odbędzie się w piątek 24 maja w amfiteatrze. Podczas uroczystości otwarcia nastąpi wręczenie tytułu Płocczanina Roku, a gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk.

Na Placu Obrońców Warszawy w sobotę, 25 maja o godz. 10 rozpocznie się Piknik Literacki „Rodzinne spotkania z książką” z udziałem Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, natomiast obok pomnika Bolesława Krzywoustego przy Farze dostępne będzie Miasteczko Rycerskie, otwarte w godz. 10-20. Odbędą się tam walki rycerskie wczesno- i późnośredniowieczne, wystąpią zespoły ludowe z Serbii, Turcji oraz „Dzieci Płocka” i ZPiT „Wisła”, a o godz. 14 i 19 na scenie pojawi się zespół folklorystyczny Jar, który zaprezentuje muzykę czasów dawnych.

O godz. 20.30 na dziedzińcu Opactwa Pobenedyktyńskiego odbędzie się koncert kwintetu Canzona, natomiast o godz. 21.45 aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku zaprezentują widowisko „Płonące cyfry 1863”.W niedzielę organizatorzy Dni Historii Płocka ponownie zaproszą mieszkańców do Miasteczka Rycerskiego obok pomnika Bolesława Krzywoustego. Tam odbędzie się zakończenie turnieju kuszniczego i pokazów rycerskich, gawędziarz poprowadzi pogadankę o historii Płocka, a zespół folklorystyczny Jar zaprezentuje muzykę wczesnego średniowiecza.

O godz. 14 na scenie na Placu Obrońców Warszawy rozpoczną się obchody 55-lecia działalności artystycznej Romualda Malinowskiego, a także koncert kapel podwórkowych, w tym Płockiej Kapeli Podwórkowej.

XXI Dni Historii Płocka zakończy koncert Phil Bates & Electric Light Orchestra Classic wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Electric Light Orchestra Classic to brytyjska mega grupa rockowa działająca w latach 70. i 80. XX wieku. Phil Bates (wokal, gitara elektryczna) to aktualny członek, wokalista i gitarzysta zespołu. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe hity ELO, m.in. „Mr. Blurs Sky”, „Don’t Bring Me Down”, czy „Evil Woman”.

Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta/www.prezydent.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU