REKLAMA
REKLAMA

Kradzież na cmentarzu

REKLAMA

Do jednego wypadku i 8 kolizji doszło minionej doby na terenie Płocka i powiatu płockiego. Aktywni byli również złodzieje.

O wypadku, do którego doszło 29 sierpnia po południu już pisaliśmy. Kierujący pojazdem marki Seat, mieszkaniec Płocka, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Audi, który z kolei uderzył w tył volkswagena. W wyniku zdarzenia, z obrażeniami do szpitala przewieziona została trzyosobowa rodzina z audi.

PowiązaneTematy

Wypadek na Wyszogrodzkiej. Niemowlę w szpitalu

W ostatnich dniach miały miejsce również kradzieże.

28 sierpnia w Płocku przy ul. Żyznej włamano się do pomieszczenia piwnicznego, z którego skradziono elektronarzędzia. Wartość strat to 500 zł.

Również 28 sierpnia w Płocku, tym razem przy ul. Sikorskiego, włamano się do pomieszczenia piwnicznego i skradziono trzy rowery. Wartość strat w tym przypadku wyniosła 2,7 tys. zł.

29 sierpnia natomiast doszło do kradzieży na cmentarzu. Około godziny 12.40 policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego KMP w Płocku o kradzieży torebki damskiej, pozostawionej na jednym z grobów na cmentarzu komunalnym.

– Na miejscu funkcjonariusze zapytali pokrzywdzoną o tę sytuację, oświadczyła, że sprzątała grób rodzinny i położyła torebkę na grobie. W pewnej chwili torebka zginęła – informuje Jarosław Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Policjanci sprawdzili teren cmentarza oraz przyległy. W wyniku ustaleń, wytypowali młodego mężczyznę, który poruszał się na rowerze – wyjaśnia funkcjonariusz.

Podejrzenia okazały się trafne – rowerzysta na widok policjantów zaczął uciekać, jednak w bezpośrednim pościgu został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce porzucenia torebki i portfela z dokumentami. Mężczyzna został osadzony w areszcie policyjnym, gdzie oczekuje na przedstawienie mu zarzutów.