Płocczanin kradł alkohol, papierosy, kosmetyki, pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Mężczyzna usłyszał łącznie 17 zarzutów, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia na terenie miasta i powiatu płockiego.
– Podejrzany w ciągu ostatnich miesięcy włamywał się do sklepów, stacji paliw oraz zaparkowanych pojazdów. Interesowały go najczęściej alkohol, papierosy, kosmetyki i pieniądze. Przywłaszczał sobie również inne rzeczy, które znajdował na miejscu, podczas złodziejskich wypadów – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska.
Kryminalni powiązali serię kradzieży i włamań z dobrze im znanym 34-latkiem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mężczyźnie łącznie 17 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Płocczanin przyznał się do popełnionych czynów.
Mężczyzna był już wcześniej karany, kolejne przestępstwa popełniał w warunkach recydywy. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów, a sąd zastosował tymczasowy areszt dla 34-latka na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.
















![„Jurassic World”, „Buzz Astral” czy „Goliat”? Sprawdźcie propozycje NK Przedwiośnie [REPERTUAR]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2022/06/nove_kino_przedwiosnie1-360x180.jpg)


![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)
![Doktorat to więcej niż nauka. O ambicji, stresie i drodze po tytuł naukowy [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wystapienia-360x180.jpeg)
![Social media to szansa czy zagrożenie? Młodzież Staszica zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/staszic1-360x180.jpeg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)








![RYKOwisko znów przyciągnie setki pasjonatów. Będzie niespodzianka! [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/rykowisko-360x180.jpeg)









