Konkurs. Do wygrania bilety na przedstawienie “Hamleta” we wsi Głucha Dolna

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po raz ostatni w tym sezonie w płockim Teatrze Dramatycznym będzie można obejrzeć przedstawienie “Hamleta” we wsi Głucha Dolna. Mamy dla was konkurs, w którym do wygrania są trzy wejściówki na ostatni, czwartkowy spektakl. 

Ta słynna sztuka została wyreżyserowana przez Olgę Lipińską w Teatrze Telewizji. To tragigroteska z aferą kryminalną w tle. O czym traktuje?

Lata sześćdziesiąte. Zapadła dalmacka wieś. Podczas spotkania Frontu Narodowego władze zlecają wiejskiemu nauczycielowi zrobienie przedstawienia. Bo kultura, jak mówi przewodniczący, to postęp, a władza stara się, żeby chłopi mieli kulturę, żeby umieli czytać i pisać, wprowadza na wieś higienę, industrializację, petryfikację i nacjonalizację.

Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności jeden z członków frontu widział kiedyś w Zagrzebiu przedstawienie Hamleta. Mimo protestów biednego nauczyciela, właśnie ta sztuka zostaje przyjęta do realizacji. W trakcie próśb historia duńskiego księcia zaczyna łączyć się z intrygą, która rozgrywa się wśród mieszkańców wsi. Ci nieświadomie zaczynają wchodzić w swoje role, a wtedy dochodzi do prawdziwej tragedii.

Tę sztukę będzie można obejrzeć w Teatrze Dramatycznym w Płocku we wtorek, 13 maja, o godzinie 11.30, w środę, 14 maja, o godzinie 11 i w czwartek, 15 maja, o godzinie 19. To ostatnia okazja, by zobaczyć spektakl w tym sezonie.

Mamy dla Was niespodziankę, konkurs, w którym do wygrania są trzy podwójne zaproszenia na czwartkowy pokaz. Co należy zrobić, aby wygrać bilety?

Należy odpowiedzieć na pytanie: w którym roku Olga Lipińska wyreżyserowała spektakl dla Telewizji Polskiej?

Nagrodę, a więc jedną z trzech podwójnych wejściówek, otrzymają pierwsze trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Zgłoszenia należy słać poprzez nasz KONTAKT. Na Wasze odpowiedzi czekamy do środy, 14 maja,  do godziny 12.

Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową o szczegółach odbioru biletów. 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji