REKLAMA

Kończą się konsultacje w sprawie zmian w rozkładzie jazdy Komunikacji Miejskiej w Płocku

REKLAMA

W czwartek kończą się konsultacje społeczne prowadzone przez Komunikację Miejską w Płocku. Spółka miejska zbiera opinie o proponowanych zmianach w rozkładzie jazdy autobusów.

Urząd Miasta Płocka wraz z Komunikacją Miejską – Płock zapraszają do wzięcia udziału w konsultacjach proponowanych zmian w rozkładach jazdy autobusów. Zmiany obejmują między innymi zwiększenie częstotliwości na priorytetowych trasach: 3,19 i 22 w dni powszednie co 15 minut i w soboty co 20 minut, a na liniach podstawowych: 7 i 14 w dni powszednie co 30 minut.

PowiązaneTematy

Ostatnie badania wielkości popytu wykonano wiosną 2019 r. Jak się okazuje, w ostatnich latach odnotowano wyraźny spadek popytu na usługi transportu publicznego.

W porównaniu z 2019 rokiem, w 2022 roku ilość pasażerów Komunikacji Miejskiej w Płocku spadła o 23 proc. W związku z tym Urząd Miasta Płocka wraz z Komunikacją Miejską w Płocku zdecydował o optymalizacji rozkładu jazdy, przy utrzymaniu cen biletów.

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 80 proc. wszystkich pasażerów płockiej komunikacji miejskiej korzysta z ośmiu najważniejszych linii: 3, 7, 14, 19, 20, 22, 26 i 35. W związku z tym, KM Płock zaplanowało uatrakcyjnienie części z tych połączeń.

  • Na trzech liniach priorytetowych – 3, 19 i 22 – założono zwiększenie częstotliwości kursów w dni powszednie w godzinach 8-13 z 20 do 15 minut i w soboty, w godzinach 8-19, z 30 do 20 minut.
  • Na dwóch liniach podstawowych 7 i 14 kursy w dni powszednie zaplanowano całodziennie co 30 minut, zwiększając częstotliwość z obecnych 40 lub 60 minut.

Dodatkowym walorem nowego rozwiązania ma być łatwość zapamiętania rozkładu jazdy – powtarzalne końcówki godzin kursów. Zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów linii miejskich w wymienionych godzinach, w szczególności w porze międzyszczytowej, ma odpowiadać w pełni na zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie w popycie na przejazdy transportem zbiorowym w Płocku.Konsultacje społeczne

Urząd Miasta Płocka wraz z Komunikacją Miejską – Płock zapraszają pasażerów do zaopiniowania proponowanych zmian. Szczegółowy materiał dotyczący przedstawionych zmian do 26 stycznia 2023 r. będzie dostępny na stronie internetowej Komunikacji Miejskiej w Płocku. Tam również jest formularz, poprzez który każdy pasażer będzie mógł wyrazić swoje opinie i sugestie dot. powyższych zmian.

Spółka miejska uruchomiła także dedykowany numer telefonu 24 367 51 79 czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Rewolucja w płockiej komunikacji miejskiej. Część linii zniknie, co w zamian?REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Seniorka says:

    Radzę by władze MPK zrobiły rundę autobusami i się przekonają w realu i posłuchają ludzi Wtedy najlepiej się wycofać Dużo biedy i nie każdy ma auto Pan Prezydent miasta powinien stać po stronie slabszych

  2. płocczanka says:

    Bylam na konsultacjach 18 stycznia. Jedno Zdanie GLUPOTA !!! PO CO Mieszkam na Osiedlu Skarpa Czesto (nie tylko ja) korzystam z linii 26, 10 Trasa proponowana dla 26 to ulica Kolegialna i powrot Sienkiewicza. Wąskie i nieprzejezdne w godzinach szczytu. Np autobus 26 godz 5, 23 dojazd do dworca godz 5,33 Szybki marsz i pociag odjazd 5,41 A po korekcie pociag odjedzie bo ja nie dojade i nie tylko bo sa inni. Trasa sie wydluzy o okolo 10 minut. To samo z 10 Obok szkola mlodziez tez korzysta. Owszem linia „O” moze byc cofnieta. Reszta nich zostanie bez zmian Sprobojcie wrocic do domu po godz 19,35 kolejny pociag kolo 21 Wtedy wraca mlodziez do domow na weekend. PO CO TA DYSKUSJA CHYBA, ZE PAN PREZES CHCIAL BYC MEDILANY! Prosba, by Pan Prezydent Andrzej Nowakowski zapoznal sie z opiniami i odwolal tego pana – bo komunikacja dla ludzi czy odwrotnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: