REKLAMA

Koń to przyjaciel – charytatywny koncert w MDK

REKLAMA

Koncert „Koń to przyjaciel – on nie jest mięsem” odbył się w piątkowy wieczór w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku. Cel był charytatywny – uczestnicy mogli przekazać pieniądze na ratowanie polskich koni z rąk handlarzy na targu w Skaryszewie.

Organizatorzy akcję na rzecz ratowania koni rozpoczęli w ubiegłym roku. Koncert charytatywny jest kontynuacją działań, które mają na celu odkupienie od handlarzy w Skaryszewie koni.

– To tam co roku odbywa się piekło koni, które po wielu latach wiernej służby człowiekowi stają się niepotrzebne, a ich wartość przeliczana jest na kilogramy mięsa. W tym roku wszyscy jednoczymy się, aby ocalić jak najwięcej końskich żyć przywiezionych do Skaryszewa z zamiarem odesłania ich w ostatnią drogę pełną bólu i cierpienia – do rzeźni – piszą organizatorzy.

3 marca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku uczestnicy mieli okazję usłyszeć przede wszystkim utwory rozrywkowe w ciekawych aranżacjach wokalno-instrumentalnych. Wśród wykonawców pojawi się m.in. kwartet smyczkowy Bemolla, Dominika Bieniek, Dawid Czaplak oraz Joanna Magierska, którym akompaniował będzie Piotr Magierski oraz Kamil Rosiak. Można było również dowiedzieć się szczegółów na temat targu w Skaryszewie, dlaczego warto i w jaki sposób można pomóc.– Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę piękną akcję ratowania koni, które od wieków ciężko pracują na otrzymanie statusu zwierząt towarzyszących człowiekowi i które, niestety, od lat są w Polsce niedoceniane, a przecież koń to przyjaciel – on nie jest mięsem! – podkreślali organizatorzy.

Warto podkreślić, że w całej Polsce prowadzone są działania, mające na celu uratowanie jak najwięcej koni z targu, zarówno przez osoby prywatne, jak i przez organizacje prozwierzęce. Współorganizatorami płockiego koncertu byli Marta i Marcin Różalscy oraz Stajnia nad Wisłą.

Jeśli nie mogliście dotrzeć na koncert, a chcecie wspomóc tę akcję, możecie wpłacać pieniądze na numer konta:

75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Fundacja Tara – Schronisko Dla Koni
Dla wpłat z zagranicy:
IBAN: PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
SWIFT (BIC): BPKOPLPW
Tytuł przelewu: konie ze Skaryszewa
PayPal: info@fundacjatara.info.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU