Kombii zagra w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W tym roku zespół Kombii będzie obchodził jubileusz czterdziestolecia twórczości muzyków w nim występujących. Z tej okazji wybierają się w wyjątkową trasę koncertową “Kombii, o.n.a – Skawiński&Tkaczyk + goście”. 

Jak zaznaczają artyści, trasa ma łączyć przede wszystkim pokolenia. Do występu podczas swoich koncertów zapraszają również młodych artystów występujących w talent show.

Warto jednak podkreślić, że zespół Kombii tworzy trzech byłych członków kultowego zespołu Kombi. Po rozstaniu grupy w 1992 roku, Sławomir Łosowski, który posiada prawa do pierwotnej nazwy zespołu, musiał wkrótce zawiesić działalność muzyczną z powodu choroby żony. Wznowił ją dopiero w 2004 roku. W 2005 dołączył do niego wokalista Zbigniew Fil. Początkowo występowali oni jako solowy projekt lidera pod nazwą Łosowski, jednak w późniejszym okresie zmieniono ją na Kombi Łosowski. Od początku 2014 roku z zespołem współpracuje gitarzysta basowy Karol Kozłowski. We wrześniu 2014 Sławomir Łosowski powrócił do koncertowania pod nazwą Kombi.

Równolegle rozwijała się działalność muzyczna bliźniaczo podobnej grupy Kombii (Kombi 2), którą w 2003 roku utworzyło trzech byłych muzyków zespołu Sławomira Łosowskiego: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta, który występował z nimi do 2009 roku (wycofał się z powodu choroby, zmarł w 2013 roku). Obecnie grupę tworzą dwaj pierwsi muzycy oraz Adam Tkaczyk i Wojciech Horny.

Koncert odbędzie się 26 czerwca o godzinie 19.15 w Płockim Amfiteatrze.

Podziel się:

1 komentarz

  1. kombii… 40 lecie??? czy wy na głowę upadliście??? prawdziwe kombi to Łosowski a nie jakiś tkaczyk czy skawinski.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji