REKLAMA

55-lecie sprowadzenia się Romów do Płocka

REKLAMA

W kwietniu tego roku przypada 55-lecie sprowadzenia się Romów do Płocka. Z tej okazji w Spółdzielczym Domu Kultury odbędzie się koncert, którego główną gwiazdą będzie znana gwiazda kultury romskiej, Don Vasyl.

18 kwietnia 2019 roku minęło 55 lat od czasu, kiedy przybyli do Płocka pierwsi Romowie. 5 lutego 1964 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych zapadła decyzja o ostatecznej likwidacji wędrownych taborów, a 23 marca tego roku zaczęła się akcja osiedleńcza.

Część Romów wybrała Płock, gdyż w tym czasie budowano tu Kombinat. Przybyli do Płocka z Lubelszczyzny 18 kwietnia 1964 roku. Wozy przyjechały do miasta koleją, bo Romowie przed tą wyprawą sprzedali konie za pół ceny. Zamieszkali w swych wozach i namiotach na przydzielonym im obozowisku przy ul. Norbertańskiej 4.

W celu upamiętnienie tej daty, zaplanowano na 26 kwietnia o godzinie 17 w Spółdzielczym Domu Kultury „Koncert z okazji 55-lecia Osiedlenia się Romów w Płocku”. Gwiazdą koncertu będzie Don Vasyl i cygańscy artyści. Koncert będzie mógł się odbyć dzięki pozyskanemu grantowi z Funduszu Grantowego dla Płocka.Wejście na koncert jest bezpłatne, po koncercie przewidywany jest poczęstunek.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Anonim says:

  Czy ktos widzial pracujacego cygana? Jaki mamy pozytek z ich przyjazdu?

 2. Cyganka ;] says:

  Najwidoczniej mamy tu doczynienia z rasistami, którzy wciąż posługują się przestarzałymi stereotypami. Owszem w każdym społeczeństwie są wady, jednak mierzycie całą grupę opinią która stała się nieadekwatna i krzywdzące. Przykre.

 3. Tessa says:

  To prawda praca jest im obca, cyganki ostatni grosz by wyciągnęły za tumanienie wrôżbami

 4. Płocczanin says:

  To oni jeszcze święto zrobili z tego najazdu plagi pasożytów? Gratuluję. Oby tak dalej. Darmozjadów i złodziei banda. Jeszcze im pomnik postawcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU