REKLAMA

Kolejne włamanie do domu. Tym razem na Podolszycach

REKLAMA

Mimo wielokrotnych apeli policji o zabezpieczanie swojego majątku przed kradzieżą, nadal dochodzi do zdarzeń, w których złodzieje wykorzystują fakt słabych zabezpieczeń lub ich całkowitego braku. W nocy z poniedziałku na wtorek, na Podolszycach doszło do włamania do domu. Złodziej wszedł przez otwarte drzwi garażowe.

Do kradzieży pieniędzy i aparatu fotograficznego z jednego z domów na płockich Podolszycach, doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak ustalili policjanci, właścicielka na noc nie zamknęła drzwi garażowych, nie włączyła również alarmu. Ten fakt wykorzystał nieustalony dotąd sprawca, który ukradł rzeczy z pomieszczeń na parterze, podczas gdy mieszkanka spała na piętrze.

Policjanci ponownie apelują, aby zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa w zakresie zabezpieczania majątku. – Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia techniczne utrudnią przestępcom działanie i mogą również uchronić przed kradzieżą mienia – informuje Krzysztof Piasek z płockiej komendy. Podstawową zasadą jest zamykanie na klucz drzwi do mieszkania, domu, zamykanie okien, zwłaszcza jeżeli są to okna na paterze. O zamknięciu okien powinniśmy również pamiętać, gdy wychodzimy z domu nawet na krótką chwilę np. aby wyrzucić śmieci.Należy także pamiętać, że przestępcy unikają miejsc oświetlonych, warto więc np. zaparkować samochód w miejscu, gdzie działa oświetlenie. Dbałość o sprawne działanie oświetlenia na własnej działce, w obrębie własnego domu będzie również dobrym zabezpieczeniem, które na pewno utrudni włamanie przestępcom.

Wyjeżdżając na wakacje, każdy powinien zadbać o to, aby powierzyć komuś zaufanemu klucze do mieszkania. Taka osoba podczas nieobecności domowników będzie mogła wejść do mieszkania, włączyć światło, zebrać ewentualne ulotki reklamowe. Poprzez takie działanie spowodujemy, że nasze mieszkanie czy dom nie będą sprawiały wrażenia pomieszczeń, w których nikt nie przebywa.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU