REKLAMA

Kolejna stacja paliw Komunikacji Miejskiej w Płocku?

REKLAMA

W wywiadzie dla portalu Onet.pl prezydent Andrzej Nowakowski poruszył kwestię budowy drugiej stacji paliw prowadzonej przez Komunikację Miejską. Spółka miejska prowadzi już taką placówkę przy ul. Przemysłowej. Według prezydenta, wpłynie to na obniżkę cen paliwa w Płocku. 

Na razie projekt jest na etapie planów, choć pewne konkrety powoli się pojawiają.

PowiązaneTematy

– Chcemy, aby inwestycja powstała do końca 2016 roku. Aktualnie jesteśmy w trakcie wydzielania terenu pod inwestycję, mogę jedynie zdradzić, że chodzi o rejon ul. Otolińskiej – zdradził nam Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami.

Jak dodaje, więcej konkretów poznamy za kilka tygodni. Pytanie, czy ceny paliwa w Płocku rzeczywiście dzięki temu będą niższe, pozostaje otwarte…

Stwierdzenie, że w Płocku paliwo jest najdroższe nie jest pustym sloganem. Ma ono wymierne pokrycie w rzeczywistości. Porównajmy ceny na stacjach Orlen. Pod uwagę weźmy najpopularniejszą w Polsce bezołowiową 95 oraz olej napędowy. Wyniki mogą tylko zirytować płocczan…Na stacjach Orlen przy ul. Wyszogrodzkiej 123 za litr bezołowiowej 95 zapłacimy ok. 4,42 zł, a za litr oleju napędowego ok 4,32 zł. Nieco taniej jest na stacji Statoil na ul. Bielskiej – tutaj litr PB95 kosztuje 4,39 zł, a oleju napędowego 4,29 zł. Na stacji Komunikacji Miejskiej jest to odpowiednio 4,29 i 4,19 zł. Różnicę widać więc gołym okiem. A jak sytuacja przedstawia w Polsce? Zgodnie z danymi strony autocentrum.pl, średnia cena PB95 w kraju to 4,32 zł/l i 4,52 za litr oleju napędowego. W województwie łódzkim jest to kolejno 4,33 i 4,27, w kujawsko-pomorskim 4,38 i 4,36, a najtaniej jest na Śląsku – odpowiednio 4,16 i 4,19.

Jak widać na powyższych statystykach, na stacji Komunikacji Miejskiej możemy zatankować taniej, ale reszta stacji nie dostosowuje się do tej tendencji. Dobrze, że przynajmniej na jednej stacji płocczanie mogą tankować podobnie jak reszta Polaków.

Niewątpliwie na konkurencyjność stacji benzynowych w naszym mieście mogłoby wpłynąć powstanie, niegdyś planowanej, stacji paliw w Auchan. Stacje zlokalizowane w okolicach hipermarketu słyną w Polsce z niskich cen. Przykładowo na stacji Auchan w Krakowie litr PB95 kosztuje zaledwie 4,15 zł, a ON 4,01 zł. Spytaliśmy więc, czy planowana inwestycja w Płocku będzie faktycznie realizowana. Otrzymaliśmy dość enigmatyczną odpowiedź…

– Niestety nie mam takiej informacji, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie – odpowiedziała nam Michalina Lewandowska, asystentka z działu marketingu i zarządzania nieruchomościami Auchan Polska.