REKLAMA

Kolędy i pastorałki w symfonicznej odsłonie

REKLAMA

Chyba nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kolęd i pastorałek. Swoim klimatycznym brzmieniem ożywiają atmosferę przygotowania do świąt. A zakupy i domową krzątaninę urozmaicają dobrze znane dźwięki ”Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”.

PowiązaneTematy

Aby trochę zatrzymać się w tym świątecznym pędzie, Płocka Orkiestra Symfoniczna przygotowała specjalny koncert, zatytułowany „Kolędy i Pastorałki”, który odbędzie się w najbliższy piątek – 12 grudnia o godzinie 19 w Państwowej Szkole Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23. Będzie to nie lada gratka dla płockich melomanów, którzy sprawią sobie przedświąteczny odpoczynek w sali koncertowej.

Tomasz Chmiel, dyrygent, pianista i aranżer, na ten szczególny koncert opracował kilkanaście kolęd i pastorałek. Płocczanie usłyszą między innymi: „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc” czy „Oj maluśki maluśki”. Oczywiście, nie są to wszystkie tytuły przygotowane na ten grudniowy wieczór, bo jest ich dużo, dużo więcej. Kolędy i pastorałki zabrzmią w wykonaniu Adrianny Bujak-Cyrak, która zaśpiewa sopranem, Jacka Ścibora, znanego polskiego tenora oraz chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który do występu przygotowali Anna i Wiktor Bramscy. Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi wspomniany już Tomasz Chmiel.Jeżeli chcecie wysłuchać tych szczególnych pieśni religijnych, musicie się śpieszyć. Bilety, niestety, zostały już wyprzedane, ale są jeszcze do nabycia wejściówki w cenie 10 zł, w kasie biletowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej przy ulicy Kolegialnej 23.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU