Kolędowanie w katedrze [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 2 stycznia, w płockiej Bazylice Katedralnej odbył się koncert, otwierający swoisty festiwal kolęd. Występy rozpoczęto po ukraińsku.

Pierwszy z serii kilku koncertów rozpoczął się w języku ukraińskim. Zespół Dziczka zaprezentował repertuar, który etnicznie pochodzi z Zadnieprza, czyli lewego brzegu rzeki Dniepr. – Nasz zespół zaczął formalnie istnieć na początku października 2006 roku, kiedy wspólnie wystąpiłyśmy na festiwalu muzyki tradycyjnej w Wilnie – zdradzają historię powstania członkinie grupy.

Polsko-ukraiński zespół podczas płockiego koncertu zaprezentował miedzy innymi repertuar, będący treścią albumu “Kolędy z Podlasia”. Poza tym wydarzeniem, w katedrze mogliśmy zobaczyć zdobywcę nagrody Grammy, Włodka Pawlika czy chór Vox Singers. Ci ostatni zaprezentowali materiał z płyty, którą trójka naszych czytelników wygrała w konkursie organizowanym przez PetroNews.

Ostatni koncert płockiego kolędowania już dzisiaj wieczorem. Na scenie, zaaranżowanej przy katedralnym ołtarzu, wystąpi Olga Bończyk – znana artystka, która potrafi łączyć talent aktorski i wokalny. Razem z warszawską gwiazdą, zaśpiewa chór Minstrel z LO im. S. Małachowskiego.
Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji