REKLAMA

Kobieca walka z przeciwnościami – „Poskromienie złośnicy” online [FILM]

REKLAMA

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, płoccy aktorzy wchodzą w strefę online, aby dostarczyć sztukę do domów swojej publiczności. Zaprezentują spektakl „Poskromienie złośnicy” Szekspira.

Wszystkie teatry są zamknięte do 27 grudnia, co nie znaczy, że płoccy aktorzy pozostawią swoich widzów w osamotnieniu. Teatr Dramatyczny w Płocku odświeżył również swoje zasoby cyfrowe i przygotował kilka interesujących spektakli, które zaprezentuje w końcówce listopada i w grudniu.

Wśród przedstawień dostępnych w formie video, które zawsze warto powtórzyć, są znane i wielokrotnie nagradzane tytuły, między innymi: „Poskromienie złośnicy”, „Pchła szachrajka”, „Proces”, „Wujaszek Wania”, „Opowieść wigilijna”.

Od 27 listopada, co tydzień, Teatr Dramatyczny w Płocku będzie umieszczać na kanale YouTube nowy tytuł. Wszystkie szczegóły dotyczące dostępności spektakli znajdują się w repertuarze teatru.– Zaczynamy od „Poskromienia złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Spektakl był wielokrotnie nagradzany, zdobył główną nagrodę aktorską na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów „Sztuka plus komercja” w Siedlcach, za rolę Katarzyny, którą otrzymała Sylwia Krawiec (2016). Rok później nasz Teatr wystąpił ze „Złośnicą…” na XVII edycji Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska w Czeskim Cieszynie. I znów Sylwia Krawiec otrzymała nagrodę – tym razem Cieszyńskiego Anioła, za najlepszą rolę kobiecą, a grający gościnnie Przemysław Niedzielski otrzymał, przyznawaną przez dyrektora Teatru Cieszyńskiego Karola Suszkę, nagrodę dla młodego rozpoczynającego karierę aktora – zapowiada Teatr Dramatyczny w Płocku.

Spektakle będą udostępniane bezpłatnie, ale jeśli ktoś chciałby wesprzeć Teatr Dramatyczny w Płocku darowizną, to też istnieje taka możliwość. Wpłaty można dokonać na nr konta bankowego: Bank PKO BP O/Płock 33 1020 1026 0000 1002 0233 3284.

Aktorzy również nie zaprzestają pracy. Cały czas odbywają się próby do nowych premier: „Wszystko o mężczyznach” Miro Gavrana w reż. Krzysztofa Prusa, „Zamknij oczy i myśl o Anglii” Johna Chapmana, Anthonyego Marriotta; w reż. Stefana Friedmanna.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU