REKLAMA

Koalicja obywatelska przedstawiła swój plan na wybory

REKLAMA

Jak można było przypuszczać, płockie PO i Nowoczesna połączyły siły. Ma to być symboliczne zjednoczenie opozycji. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że przy tym stole brakowało paru istotnych graczy.

20 sierpnia w sali konferencyjnej Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się spotkanie, podczas którego ogłoszono sojusz PO i Nowoczesnej w trakcie wyborów samorządowych w Płocku. Zgromadzeni szumnie ogłosili zjednoczenie opozycji, które ma zagwarantować obronę obecnego ładu w mieście przed PiS.

PowiązaneTematy

Podczas konferencji przedstawiono członków Nowoczesnej uzupełniających „drużynę Andrzeja Nowakowskiego”. Do składu ekipy kandydata PO dołączą: Elżbieta Szatkowska, Katarzyna Kwarcińska-Kulis, dr Małgorzata Kamińska i Mirosław Kulis. Poza tym zagwarantowano, że Nowoczesna dostanie każde trzecie miejsce na listach w czterech okręgach wyborczych.

Kandydat PO na prezydenta, Andrzej Nowakowski, przedstawił pokrótce swój „Plan dla Płocka”. Pośród pomysłów obecnego prezydenta na najbliższe lata znalazły się:

 • Przebudowa bulwarów wiślanych,
 • Budowa nowego stadionu dla Nafciarzy,
 • Budowa sali koncertowej dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej,
 • Więcej mieszkań na start i rewitalizacja starówki,
 • Termomodernizacja ponad 30 budynków użyteczności publicznej,
 • Przebudowa al. Kilińskiego, tzw. starej Wyszogrodzkiej oraz Tysiąclecia,
 • Kompleksowa przebudowa ul. Kolejowej,
 • Budowa drugiej nitki ul. Wyszogrodzkiej,
 • Remont ulicy Chopina i odwodnienie wiaduktu przy ul. Spółdzielczej,
 • Rozbudowa sieci dróg rowerowych i zwiększenie liczby stacji roweru miejskiego,
 • Budowa kładki rowerowej pod starym mostem,
 • Budowa dwóch nowych przedszkoli i jednego żłobka,
 • Wprowadzenie bonów żłobkowych,
 • Zagospodarowanie Sobótki i budowa nowej pływalni,
 • Mediateka,
 • Park miejski na Międzytorzu,
 • Zagospodarowanie i udostępnienie Jaru Brzeźnicy,
 • Karta Płocczanina.

Kto ma plan na plAN? O (przed)wyborczej polemice słów kilka

Uczestnicy konferencji namalowali piękny obraz przyszłości Płocka, jednak, niestety, po bliższym przyjrzeniu się można dojść do wniosku, że zamiast obrazu jest pocztówka. Szumnie ogłoszone zjednoczenie opozycji w rzeczywistości oznacza tyle, że do PO przyłączy się partia, która pod koniec maja w Płocku praktycznie się rozpadła, kiedy odszedł cały zarząd płockiej Nowoczesnej i w sumie pozostało w niej trzech aktywnych członków.

Brak na konferencji było trzeciej najsilniejszej partii w Płocku, Polskiego Stronnictwa Ludowego, które, jak już wiadomo, wystawia własnego kandydata, radnego Tomasza Kominka. Nie było również Sojuszu Lewicy Demokratycznej, choć akurat to ugrupowanie już ogłosiło swoje poparcie dla obecnego prezydenta miasta w celu „obronienia Płocka przed Prawem i Sprawiedliwością”. Na konferencji nie pojawiła się również partia Razem, ani partia Zieloni.Wspomniana pocztówka, którą płocczanom wysyła „Koalicja obywatelska” na domiar złego jest mocno podstarzała i wytarta. Znaczna część przedstawionych przez obecnego prezydenta pomysłów jest bowiem jego propozycjami z poprzedniej lub jeszcze wcześniejszej kampanii.

W „Planie dla Płocka” znalazły się również projekty, które już rozpoczęto i po prostu będą w kolejnych latach dalej realizowane. Brak jest pomysłów, które mogłyby przyciągnąć z powrotem wszystkich młodych ludzi, wyjeżdżających z Płocka do większych miast.

Obecny prezydent i kandydat PO stwierdził jednak, że wszystkie jego pomysły mają przyciągnąć młodych, a jeśli dla kogoś w Płocku nie ma pracy, to znaczy, że powinien zweryfikować swoje plany zawodowe dzięki płockiej edukacji zawodowej.

– Ogromnym problemem dzisiaj dla przedsiębiorców jest znalezienie rąk do pracy. To nie znaczy oczywiście, że jest to praca dla każdego i po każdym kierunku studiów, ale racjonalne kierowanie swoją karierą, także tą edukacyjną na pewno, jestem przekonany, na to pozwoli. My dzisiaj w Płocku, proszę zwrócić uwagę, jeśli chodzi o szkolnictwo, zwłaszcza zawodowe, ale nie tylko, zrobiliśmy już bardzo, bardzo wiele – opowiadał Andrzej Nowakowski.

Od redakcji

Co oznacza „racjonalne kierowanie swoją karierą edukacyjną”? Jako młody człowiek, którego większość znajomych wyjechało z Płocka, nie widząc tu perspektyw na znalezienie pracy, odpowiedź prezydenta Nowakowskiego odebrałem jednoznacznie. Inaczej mówiąc: „Chcesz zostać w Płocku? Ucz się tego, co da ci pracę w Płocku”. Czy takim podejściem prezydent przekona młodych ludzi do zakładania rodziny w naszym mieście? Odpowiedź pozostawiam czytelnikom.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 32

 1. Andrzej says:

  Prezydent Nowakowski wie, że przegra wybory i ma gdzieś zagospodarowanie nabrzeża wiślanego. Chce wydzierżawić teren na 30 lat prywatnej firmie. Płock stoi w miejscu, brak jest nowych inwestorów, nie ma skomunikowania miasta z siecią dróg krajowych, nie ma dobrego połączenia kolejowego. Zaniechana została budowa 3 przeprawy mostowej. Brak budowy 2 nitki ulicy Wyszogrodzkiej w kierunku Warszawy. Prezydent zaniechał budowę linii tramwajowej gdy w tym samym czasie miasta porównywalnej wielkości je zbudowały lub budują. W mieście zła organizacja ruchu powoduje korki. Autobusy są bez klimatyzacji. Młodzi ludzie z braku perspektyw uciekają z miasta. Płock zasługuje na więcej. Czas na zmiany popieram Panią Wiolettę Kulpę.

 2. wojtek says:

  Panie prezydent w 2018 roku więcej pan zrobiłeś niż przez dwie kadencje gratuluję .

 3. da Vinci says:

  Wał przeciwpowodziowy na Radziwiu jest potrzebny….Najlepiej w formie bulwaru i drogi z parkingami, łączący dwa mosty.

 4. Funny says:

  A kto dla Ciebie nie jest śmieszny? Macierewicz? Morawiecki, który fantazjuje o tym, że wprowadził Polskę do UE? ;-)) powiedz misiu kto nie jest śmieszny? Nazwiska, konkrety! Proszę o kilka nieśmiesznych przykładów? Może Ty nie jesteś śmieszny? Ujawnij swe imię i nazwisko, zagłosujemy na Ciebie!

  • Lolo says:

   Już wcześniej to pisałem, że ta Twoja koalicja jest tak samo Obywatelska jak kiedyś była Milicja co też była Obywatelska.
   Wszystkim tym specom zależy tylko na korycie. Żeby nie było tym od Kulpy tak samo.

  • Hugo says:

   Do Funnego wyluzuj śmieszny jesteś

 5. SPŁACAJ DŁUG says:

  STOP ZADŁUŻANIU MIASTA

 6. ehhh546453 says:

  Ponieważ jest to lista Prezydenta, który już rządził 2 kadencje to powinien pokazać swój program oraz zakres jego realizację z poprzednich kadencji. W ten sposób może się uwiarygodnić. Każdy może utworzyć listę bez pokrycia, która się spodoba większości. To nic trudnego. Sztuka ją realizować odpowiedzialnie bez zwiększania zadłużenia miasta.

 7. Gość says:

  Wiadukt na Bielskiej przed giełdą by sie przydał a nie nowe ścieżki rowerowe (i tak jeżdżą po chodnikach i ulicach!!)

 8. ON says:

  Prezydent nieudacznik. Mam nadzieje i życzę panu nowakowskiemu aby po wyborach sam racjonalnie pokierował swoją karierą poza Urzędem Miasta

 9. irwna says:

  a gdzie pezel

 10. Anonim says:

  Ściema wyborcza nastawiona na przekaz.

 11. flinston says:

  kiedy będą budowane parkingi podziemne, to jest cos takiego jakby obora pod ziemia, tylko w tym samochody się trzyma

 12. Małgorzata says:

  Kochani mieszkańcy osiedla miodowa wkrótce wybory do tego czasu Pan Nowakowski przetnie wstęgę na nowo czy raczej staro zrobionym parkingu przy ul. Gałczyńskiego/Miodowa. Jest to wizerunek tego osiedla przez Pana prezydenta „przecież zrobiłem są miejsca parkingowe nowe”. Za taki parking my dziękujemy i czekamy na uroczystość otwarcia.Nie wstyd Panu robić takiego dziadostwo.

  • dla lansu says:

   I kto żyw z rady miasta selfie sobie robić będzie…

 13. On says:

  Nieudacznicy mieli swoj czas. Nic nie zrobili. Mam nadzieje ze po wyborach pan prezydent racjonalne pokieruje swoja karieria:)

 14. ON says:

  Plock potrzebuje nowych firm zeby byli gdzie pracować. Obecne wladze nic nie robią w tym kierunku. W PPPT od co roku jedna firma sie buduje a druga zamyka. Bazowanie na GK Orlen CNH PERN i kilku jeszcze firmach ktore sa w Płocku od lat nic nie zmieni. Brak w tym miescie sily naplywowej a jej nie bedzie jak nie będzie. Caly czas to miasto kotluje sie we własnym sosie. A wine za to ponosi nieudolny Zarzad miasta z prezydentem, ktory budzi sie przed wyborami i duzo gada a poizniej nic. Mam nadzieje ze te wybory zmienią prezydenta bo jest strasznje mierny

 15. Radom moze to my nie? says:

  a ja chce lotniska dla jumbo jumbo JUMBO JET_UF_UF UF

  • mialem sen says:

   no i żeby z tylu była biedrona, a tam cargo z parkingem na tysiąc samochodow, dalej no to bezpośrednie polacznie kolejowe z morzem…no i nowe miejsca pracy po 1,5 za godzine

 16. moj mąż z zawodu jest dyrektorem, kochanie gdzie dzisiaj pracujesz says:

  towarzystwo własnej adoracji, szczególnie to widać w miejskich spółeczkach

 17. aj laf wio says:

  a kiedy zaczniecie splacac zadluzenie miasta, ostatnio dostaliśmy podwyżki za odprowadzanie nieczystości miejskich,,…na pytanie dlaczego tak dużo podrozalo operator odpowiedział: chcieliście remontow to teraz musicie placic kredyty na nie zaciagniete.
  nie ma nic za darmo, koniec rozdawnictwa naszych pieniędzy
  PORA ZACZAC PLLACAC KREDYTY, a nie „rolować” dlugi

  i jeszcze jedno co za głupek wymyslil haslo ” I -serduszko- Płock”, powinno być: „Ja -serduszko-Płock”

 18. H2 says:

  Pan prezydent „remontuje” nabrzeże Wisły, ale zapomniał o miejscach parkingowych przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych… Płock potrzebuje inwestycji, która będzie pompować gotówkę do kasy miasta z zewnątrz, bez bazowania na funduszach publicznych. Remonty dróg, to nie inwestycja, tylko zadania utrzymania ruchu…

 19. janek0216@gmail.com says:

  Wyborcy miasta Płock głosujcie na Koalicję Obywatelską, która lubi i potrafi rozmawiać z ludźmi jest otwarta na dialog ze środowiskami pozapartyjnymi ma nowoczesny program na potrzeby mieszkańców Płocka lepszego programu nie ma żadna partia.

 20. wojtek says:

  Budowa drugiego stadionu, to nic innego jak sięgnięcie po ” łatwe” głosy patologicznej grupy wyborców oraz wyrzucenie naszych pieniędzy w błoto.

  • Daro says:

   To najprostsze głosy. Jakby kibice chcieli pomyśleć, to by doczytali, że nie budowa a przebudowa, nie stadionu a jednej trybuny a kiedyś tam kolejne jak kasa będzie.Chodzi o to, aby coś tam dłubać i rozkopać i 5 lat się tym zajmować.

  • wyborcza says:

   Mowa jest o NOWYM ! stadionie. Drugi stadion w takiej pipidówie jak Płock, to jest sprawa dla prokuratury…

 21. em says:

  Koalicja Obywatelska? Śmieszny twór stworzony z politycznie skompromitowanych partyjek.

  • Lolo says:

   Ta koalicja jest taka samo OBYWATELSKA, jak dawniej była Milicja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: