Klaudia Antos i Michał Kalcowski – gwiazdy YCD na Fame Dance Festiwal

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w czerwcu odbędzie się kolejna, piąta edycja wielkiego tanecznego festiwalu. Fame Dance Festiwal na stałe zagościł w kalendarzu płockich imprez i radzi sobie coraz lepiej.

Od 20 do 24 czerwca będą odbywały się darmowe warsztaty taneczne, które w tym roku poprowadzą gwiazdy najnowszej, dopiero co zakończonej edycji programu You Can Dance – Klaudia Antos i Michał Kalcowski.

– Jak co roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka na zajęcia, które rozpoczynają się w poniedziałek, 20 czerwca i trwają do piątku, 24 czerwca włącznie – mówi Małgorzata Staniszewska, współorganizatorka festiwalu. – 24 czerwca płocka scena w Amfiteatrze przemieni się w kopalnię młodych talentów. Będzie można podziwiać popisy warsztatowców, jak również tancerzy ze Studia Tańca Fame – wyjaśnia instruktorka.

Fani tańca i programu YCD z pewnością będą zachwyceni tegorocznymi prowadzącymi warsztaty. – Do tanecznego świata wprowadzać nas będą Klaudia Antos i Michał Kalcowski – potwierdza Małgorzata Staniszewska.

Klaudia Antos, fot. materiały prasowe

Klaudia Antos, fot. materiały prasowe

Klaudia Antos to tancerka, instruktorka i choreograf hip hop/new age. Jest finalistką 9. edycji “You Can Dance – Po prostu Tańcz”. Tańczy od 9 lat, uczy w wielu szkołach tańca na terenie całej Polski. Brała udział w licznych warsztatach tanecznych w Polsce, a szkoliła się m.in. u takich nauczycieli jak: Cj Salvador, Denzel Chisolm, Andye J, Diana Matos, Denin Jamieson, Tony Tzar, Kyle Hanagami, Marissa Osato, Jonte czy Grzegorz Pańtak. Byłą też finalistką II edycji Board Game Tour. Jest jedną z choreografów Festiwalu Tańca Makesense, który odbył się w kwietniu 2014 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie. Była tancerką Honoraty Honey Skarbek na jej trasie koncertowej “My Name Is Million Tour 2014” oraz pracowała z „Dodą” Dorotą Rabczewską przy jej tanecznych projektach.

Michał Kalcowski, fot. materiały prasowe

Michał Kalcowski, fot. materiały prasowe

Michał Kalcowski również jest finalistą 9. edycji You Can Dance. Pochodzi z Bierutowa, a miłość do tańca odziedziczył po mamie – instruktorce tańca i zajęć fitness. Pierwszych kroków tanecznych nauczył się, oglądając teledyski w telewizji. Szybko odkrył, że taniec sprawia mu ogromną przyjemność. Jego pasja stała się nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim niezbędnym elementem życia. Ma na koncie wielokrotne Mistrzostwo Świata i Europy w tańcu disco i hip hop. W tańcu towarzyskim zdobył klasę B. Występ w dziewiątej edycji „You Can Dance” nie jest jego pierwszą stycznością z programem. Uczestniczył w castingach do pierwszej edycji, ale wtedy był za młody, by dostać się do programu. W ósmej edycji programu pojechał na warsztaty do Sewilli, jednak odpadł w ostatnich eliminacjach. Michał już wtedy czuł, że występ w finałowej 14-tce to jego przeznaczenie i postanowił, że będzie próbował do skutku. I wreszcie w dziewiątej edycji show, nadszedł jego czas!

Fame Dance Festiwal jest jedną z największych imprez tanecznych, odbywających się w Płocku. Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Festiwal wymyśliła i konsekwentnie realizuje Małgorzata Staniszewska – właściciel, instruktor oraz czynna tancerka Studia Tańca Fame. Fame Dance Festiwal ma pokazać, że taniec zawiera w sobie nie tylko elementy sportowej rywalizacji, ale i artystycznego piękna.

Studio Tańca Fame wraz z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki organizuje festiwal od czerwca 2012 roku. Od tamtej pory cyklicznie, w ostatnim tygodniu czerwca, Studio Tańca Fame pełni rolę tanecznej fabryki.

– Organizacja zarówno warsztatów, jak i finałowej gali, to ogromny wysiłek, również finansowy – przyznaje Małgorzata Staniszewska. – Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie, choć nie ukrywam, że przydałoby się nieco większe. Festiwal jest już znany, przez pięć lat wypracował swoją markę, na pewno każdy sponsor może liczyć na odzew, ale przede wszystkim na wdzięczność tancerzy, którzy mają dzięki temu możliwość pokazania przed szerszą publicznością swoich umiejętności. Serdecznie zapraszam więc do współpracy wszystkich, którzy chcą pokazać wsparcie naszym podopiecznym – mówi pomysłodawczyni festiwalu.

Zapisy na warsztaty są już rozpoczęte. Zgłoszenia można wysyłać na adres fameplock@gmail.com (w tytule wpisując FDF5, a w treści podając imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, stopień zaawansowania – początkujący/średni).

Zarówno warsztaty, jak i gala jest bezpłatna. Trzeba jedynie odebrać darmowe wejściówki, które będzie można nabyć od 15 czerwca w Studiu Tańca Fame (ul. Nowy Rynek 11 – budynek Teatru Dramatycznego) i w POKiS-ie (ul. Tumska 9).

– Zwracam się z ogromną prośbą do dyrekcji szkół, o umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swojej pasji i jednocześnie wzięcia udziału w darmowych warsztatach z gwiazdami You Can Dance. Pamiętajmy, że takie wydarzenie nie zdarza się często – apeluje Małgorzata Staniszewska. – Jednocześnie zapraszam wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w piątek, 24 czerwca, w jubileuszowej edycji Fame Dance Festiwal oraz w wielkiej finałowej gali, na której to właśnie widownia jest najważniejszym gościem, a tancerze obiecują nieziemskie widowisko – podsumowuje autorka festiwalu.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji