REKLAMA

Kilka miesięcy temu pożar. A kiedy remont internatu?

REKLAMA

Przypomnijmy – 2 listopada 2016 roku przed godz. 20 na pierwszym piętrze internatu przy ul. Norbertańskiej wybuchł pożar. Wcześniej, w jednym z pokoi spadł spory kawałek sufitu. Minęło kilka miesięcy – co słychać w sprawie remontu tego budynku?

Radny Leszek Brzeski złożył podczas marcowej sesji rady miasta interpelację, dotyczącą internatu przy Zespole Szkół Technicznych.

– Zgodnie z Wieloletnim Planem Finansowym, w latach 2017-2019 zostanie przeprowadzona termomodernizacja budynku oraz modernizacja pomieszczeń segmentu B, łącznika oraz bloku żywieniowego Internatu Zespołu Szkół Technicznych w Płocku – odpowiada wiceprezydent Jacek Terebus.

Jak wyjaśnia, jeszcze w 2017 roku rozpocznie się modernizacja pomieszczeń segmentu B, która będzie obejmowała przebudowę tego segmentu w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej, w celu dostosowania do aktualnych warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz termomodernizacja segmentu B.

Najpierw spadł sufit, teraz wybuchł pożar, jeden uczeń w szpitalu. Co dalej z internatem przy Norbertańskiej?– Przebudowa i termomodernizacja segmentu B Zespołu Szkół Technicznych w Płocku będzie wykonana w terminie od 26.06.2017 do 28.02.2018 r. – precyzuje wiceprezydent.

Informuje również, że 24 marca br. Wydział Inwestycji i Remontów złożył wniosek do Wydziału Zamówień Publicznych o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na pierwszy etap zadania pn. „Termomodernizację budynku oraz modernizację pomieszczeń segmentu B, łącznika oraz bloku żywieniowego Internatu ZST przy ul. Norbertańskiej”. Ten etap obejmuje przebudowę i termomodernizację segmentu B.

W 2019 roku natomiast planowana jest przebudowa wielobranżowa pomieszczeń łącznika oraz bloku żywieniowego wraz z termomodernizacją tych segmentów. Zagospodarowany ma być również teren i wykonany remont śmietnika.

“Przeciekający sufit i myszy biegające po korytarzach”. Jednak będzie remont internatu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU