REKLAMA

Kazik Staszewski w teatrze

REKLAMA

21 maja na scenie płockiego Teatru Dramatycznego wystąpi „kultowy” wokalista – Kazik Staszewski. Towarzyszyć mu będzie Kwartet ProForma, a wykonają piosenki taty artysty – Stanisława Staszewskiego.

Majowy koncert zapowiada się interesująco. Kazik Staszewski, lider zespołu KULT, da koncert pod znamiennym tytułem „Piosenki Staszka”. Nie wszyscy być może wiedzą, że tata wokalisty, Stanisław Staszewski, przyjechał do Płocka w 1961 roku, gdzie pełnił funkcję architekta miejskiego. Efekty jego pracy możemy do dzisiaj dostrzec w wielu płockich budynkach i ulicach.

Jednak nie tylko pracą zajmował się Staszek Staszewski w Płocku. Prowadził aktywne życie towarzyskie, którego stał się centrum. Działał w kręgach młodzieży skupionej wokół klubu „Marabut”, był naczelnym bardem miasta. To wtedy powstały utwory o naszym mieście, takie jak „Celina” czy „Baranek”, które będzie można także usłyszeć podczas koncertu.Kwartet ProForma to poznański zespół, wykonujący piosenkę autorską. Działalność rozpoczął w 2001 roku od koncertów klubowych. Z Kazikiem Staszewskim współpracuje od marca 2012, kiedy to – w ramach jednorazowej akcji – wykonali wspólnie kilkanaście piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Projekt tak się spodobał, że powstał wspólny program złożony z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanymi na żywo oraz kolejnymi koncertami w tym składzie.

Koncert „Piosenki Staszka”, czyli Kazik Staszewski & Kwartet ProForma, odbędzie się 21 maja (środa) o godz. 19. Cena biletu: 80 zł, w sprzedaży od 1 kwietnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU