Kabareton na skrzypcach – koncert Grupy MoCarta [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czy muzyka poważna może być mniej poważna? Oczywiście, a już na pewno w wykonaniu genialnego kwartetu smyczkowego Grupa MoCarta, który mogliśmy podziwiać 5 kwietnia w płockim teatrze.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy, który swoje występy wykonuje w formie kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar (skrzypce), Michał Sikorski (skrzypce), Paweł Kowaluk (altówka) i Bolek Błaszczyk (wiolonczela). Na scenie są już od 1995 roku, wówczas w składzie występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion.

Na początku mogliśmy oglądać ich w telewizji Canal +, gdzie prezentowali krótkie żarty muzyczne. Na scenie przed publicznością pierwszy raz wystąpili podczas XIII Przeglądu Kabaretów “PaKa 97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. “Mozart wiecznie żywy”.

W Płocku Grupa MoCarta przedstawiła publiczności swój najnowszy program pt. „ Ale Czad! czyli podróże Grupy MoCarta”, w którym pojawiły się motywy z podróży i refleksje, znajdujące swe odzwierciedlenie w zabawnym traktowaniu poprzez dobry humor i muzykę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji