REKLAMA

Już w ten weekend na Starym Rynku powstanie plaża

REKLAMA

W związku z rozgrywanymi po raz trzeci w Płocku Mistrzostwami Polski piłkarzy ręcznych plażowych, przed ratuszem ponownie zostanie wysypana plaża. Zostanie z nami na pewno do 26 czerwca, na czas rozgrywek na Starym Rynku, a czy później również?

W tym roku na Beach Handball Płock obejrzymy zmagania 14 zespołów żeńskich i 10 męskich.

– W tym roku udało nam się zgromadzić znacznie więcej zespołów niż w poprzednich edycjach – mówi Jakub Malinowski, dyrektor turnieju.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja kobiet, które będą rywalizowały w dwóch grupach, liczących po siedem zespołów. Nie zabraknie również lokalnego akcentu – po roku przerwy na plażowe boiska wróci  MMKS Jutrzenka. Płocka drużyna w fazie grupowej zmierzy się między innymi z dwoma holenderskimi zespołami – notowanym obecnie na 5. miejscu rankingu EBT Westsite Amsterdam (4. pozycja w EBT Finals w Salonikach 2016) oraz przygotowującą się do Mistrzostw Świata w Nazare reprezentacją Holandii U16.W kategorii mężczyzn, na płockich boiskach ponownie zagoszczą dwa zespoły wystawione przez gospodarzy turnieju – BHT Auto Forum Petra Płock. Rywalami seniorów w grupie A będą SPRP Damy Radę Inowrocław, BHT Orły Olsztyn, reprezentacja Polski U16 oraz męska sekcja TSHV Camelot (4. drużyna finałów European Beach Handball Tour 2016). Z kolei w grupie B, u boku juniorskiego zespołu Petry 97’ zobaczymy Fundację Akademię Sportu, BHT GRU Piotrków Trybunalski, męską reprezentację Norwegii a także ukraiński Volyn, W piątek natomiast nie zabraknie atrakcji dla młodych kibiców – już drugi raz odbędzie się camp dla młodych adeptów plażówki, który poprowadzą zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock. Tuż po nim odbędzie się mini turniej drużyn młodzieżowych.

W Płocku zagrają jedynie zespoły rywalizujące w cyklu Mistrzostw Polski, do których dołączą ekipy z zagranicy.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jedna z dwóch plaż wysypanych przed ratuszem zostanie – podobnie jak w ubiegłym roku – prawdopodobnie z nami dłużej, decyzja w tej sprawie nie została jednak jeszcze podjęta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU