REKLAMA

Jutrzenka zagra z Varsovią. O awans?

REKLAMA

W nadchodzącą sobotę, 21 listopada, MMKS Jutrzenka Płock rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem płockich szczypiornistek będzie lider łódzkiej II ligi piłki ręcznej kobiet – UKS Varsovia Varszawa.

Patrząc na same rezultaty dotychczasowych spotkań, ciężko stwierdzić kto jest faworytem sobotniego starcia. Minimalną przewagę pod tym względem zdają się mieć warszawianki, które w każdym z czterech rozegranych spotkań pokonywały przeciwników różnicą co najmniej 7 bramek, nie pozostawiając im złudzeń kto jest lepszy.

PowiązaneTematy

Jutrzenka nie stoi jednak na straconej pozycji. Płocczanki w obecnych rozgrywkach również nie poniosły jeszcze porażki, choć zagrały jeden mecz mniej niż Varsovia. Pomimo tego, spotkanie to śmiało można nazwać pojedynkiem na szczycie II ligi, który w ogólnym rozrachunku może zaważyć o awansie do baraży o I ligę.

Warszawianki w tym sezonie grają nietypowym, jak na tę ligę, systemem wysokiej obrony 3-2-1, co w połączeniu ze skuteczną grą rozgrywających i kołowej, pozwala zdobywać wiele „łatwych” bramek.

Równie dobre wyniki jak teraz, Varsovia notowała w poprzednim sezonie, kiedy to okazała się zdecydowanie najlepszym zespołem II ligi. Ze względów finansowych klub ze stolicy nie mógł jednak pozwolić sobie na walkę o ligę wyżej. Dlatego też w obecnych rozgrywkach władze zespołu z Warszawy nie stawiają przed swoimi zawodniczkami określonych celów, ale spoglądając na tabelę, można śmiało stwierdzić, że warszawianki znowu będą liczyły się w walce o końcowe zwycięstwo w lidze.

Z kolei Jutrzenka cały czas stara się odbudować swoją pozycję po spadku do II ligi. Pierwsze efekty pracy już widać, ale jak zapewniają trenerzy i włodarze klubu w tym sezonie Jutrzenka nie ma postawionego celu, którym miałby być awans. Zespół ma za zadanie odbudować się na tyle, by w kolejnym sezonie powalczyć o coś więcej. Trzy zwycięstwa w trzech pierwszych meczach sezonu rozbudzają jednak apetyty.

– Jeśli zespół seniorek zdobędzie mistrzostwo II ligi i jeśli finanse pozwolą na spokojną pracę we wszystkich grupach: seniorskiej i młodzieżowej, to wtedy wszyscy dowiecie się o naszej decyzji – zapewnia wiceprezes Jutrzenki, Marcin Piechota.– Nie jest żadną tajemnicą jakie mamy warunki, ale wchodząc do zarządu klubu postawiłem sobie za cel: dążyć do tego, aby na tyle na ile to możliwe być profesjonalnym, a także aby oprzeć grę pierwszego zespołu w 80-90% na wychowankach i zrobić wszystko, by te dziewczyny zostały w Płocku – kontynuuje Marcin Piechota.

– Na dniach powinniśmy również parafować porozumienie z SMS-em Płock, o wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach, a tym samym możemy się stać dla niektórych zawodniczek kończących naukę w tej szkole i chcących pozostać w naszym mieście przyszłym klubem – dodaje wiceprezes Jutrzenki.

Na sobotnim spotkaniu nie zabraknie oczywiście także atrakcji skierowanych do kibiców. Wśród nich znajdzie się między innymi konkurs, który dojdzie do skutku tylko jeżeli na meczu pojawi się przynajmniej 250 kibiców. Wtedy w przerwie zawodów wylosowany zostanie szczęśliwiec, który otrzyma karnet na mecze SPR Wisły Płock w trwającym sezonie 2015/2016.

Więcej informacji o planowanych przez klub niespodziankach związanych z najbliższym spotkaniem Jutrzenki znajdziecie TUTAJ.

MMKS Jutrzenka Płock – UKS Varsovia Warszawa, sobota 21 listopada godz. 14, hala Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w Płocku.

Fot. Jutrzenka Płock
Fot. Jutrzenka Płock