REKLAMA

Jest decyzja w sprawie Pikniku Lotniczego [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, organizator VII Pikniku Lotniczego, podjął decyzję w sprawie drugiego dnia imprezy. Pokazy lotnicze będą kontynuowane.

O godzinie 17 w Urzędzie Miasta Płocka odbyło się spotkanie, podczas którego organizatorzy debatowali nad drugim dniem imprezy. Przypomnijmy, po dzisiejszym tragicznym wypadku, podczas którego rozbił się samolot JAK-52, a jego pilot zmarł na miejscu, pod znakiem zapytania stała przyszłość Pikniku Lotniczego. – Niektórzy piloci pojechali już do domów, lecz część jeszcze jest i chce pokazać się jutro publiczności – mówili organizatorzy w ciągu dnia. – Decyzja zapadnie po godzinie 17 – usłyszeliśmy.

Tragedia podczas Pikniku Lotniczego. Nie żyje pilot samolotu, który wpadł do Wisły [NA ŻYWO]

Jak się okazuje, impreza będzie kontynuowana – choć w nieco zmienionej formie. W jakiej? Tego jeszcze nie wiadomo.

– To była trudna decyzja, lecz postanowiliśmy, że pokazy lotnicze się odbędą – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Wojciech Bógdał, członek zarządu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. – Część pilotów zdecydowała, że opuszcza Płock, dlatego też forma wydarzeń ulegnie zmianie, jednak pokazy się odbędą. W tej chwili musimy sprawdzić jakim sprzętem jeszcze dysponujemy – zadeklarował.

Organizatorzy zapowiadają, że chcą kontynuować Piknik Lotniczy w bardziej zachowawczej formie – a więc prawdopodobnie bez najbardziej widowiskowych ewolucji. – Decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła, ale najpewniej zrezygnujemy z tych ryzykownych elementów – podał Maciej Sajnog, wiceprezes AZM. – Wkrótce podamy szczegółowe informacje – zapewniał w rozmowie z dziennikarzami.



Informacja o zmianach i nowy harmonogram atrakcji mają zostać opublikowane na profilu facebookowym Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej wieczorem. Pewne jest natomiast, że statyczne atrakcje – dostępne m.in. na lotnisku – dostępne będą dla płocczan bez zmian.

Aktualizacja

Zgodnie z decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego, dalsze pokazy lotnicze zostały odwołane. W związku z powyższym Piknik Lotniczy w niedzielę nie odbędzie się.

Z ostatniej chwili: Urząd Lotnictwa Cywilnego przerywa Piknik Lotniczy w Płocku

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    co>

  2. olo says:

    A członek miał takie dobre nazwisko. Pozory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU