Jasełek czar w przedszkolu – aż cztery dary królowie rzucili u stóp Jezuska…

REKLAMA

Przedszkola w Płocku i okolicach, podobnie jak i w całej Polsce, wypełniły się chmarą aniołków, królami wszelkiej maści, pasterzami i wreszcie Maryjami i Józefami, by w aurze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zaprezentować rodzicom jasełkowy spektakl.

W czwartek, 22 grudnia, grupa „Krasnali” z Przedszkola Mało-Latek w Stróżewku wyszła na scenę przyozdobioną w żłóbek z Jezuskiem, opodal którego pasły się owieczki. I dała niezapomniane show. Rodzice byli wzruszeni.

PowiązaneTematy

Opiekunki maluchów z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przygotowywały przedszkolaki na ten dzień. I do końca denerwowały się, czy wszystko się uda. Tym razem postawiły w scenicznym występie na walory wokalne swoich podopiecznych. I nie pomyliły się. Gdy wszyscy soliści zakrzyknęli jednym tchem „Dzisiaj w Betlejem”, rodzicom wprost zaparło dech. Wykonanie było jedyne w swym rodzaju, towarzyszyła mu przejmująca gestykulacja, przytupywanie nóżkami, a nawet szarpanie szat… widać było, że głos płynął prosto z serduszek. Zresztą, przecież byli tu ich ukochani rodzice, a maluchy tak bardzo chciały przed nimi dobrze wypaść.

Pomiędzy popisem wokalnym, przedszkolaki recytowały wierszyki. Jedne mówiły głośno, z wielkim przejęciem, inne troszkę ciszej i lękliwie, ale wszystkie naprawdę starały się wywołać uśmiech na twarzy rodziców. A gdy się pomyśli, jak wiele kosztują publiczne wystąpienia dorosłych, czy nawet zabranie głosu w obecności innych osób, nie mówiąc już o śpiewaniu… Tym bardziej powinniśmy byś dumni z tych wszystkich maluchów, które występowały dzisiaj w Mało-Latku, jak i innych przedszkolach. Pomyślmy o tym, gdy widzimy małych jasełkowiczów…

Punktem kulminacyjnym jasełek był występ Trzech Króli, którzy pędząc z darami dla Jezuska, rzucili u jego stópek złoto, kadzidło, mirrę i… berło.  W wielkim przejęciu królowie dali wszystko, co mieli w rączkach i tak Boży Synek z Mało-Latka został obdarowany poczwórnie.

W tym pięknym widowisku, szczerym i prawdziwym, 4-latki wypowiedziały życzenia. Oto one – niech się spełnią.

Stajemy przed wami, bierzemy opłatek,
By złożyć życzenia od przedszkolnych dziatek.
Na usta się cisną serdeczne życzenia
Niechże mały Jezus łaską opromienia.
I niech Boży pokój w Ojczyźnie zagości.
Zdrowia dobrego, dostatku
Sławy, potęgi, swobody
I w niebie wiecznej nagrody