Jarmark Tumski już w piątek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23 maja rozpoczyna się jedna z największych płockich imprez na starówce – Jarmark Tumski. Ze względu na zagrożenie powodziowe, organizatorzy musieli odwołać część atrakcji. 

Podobnie jak w zeszłym roku, Jarmark Tumski będzie połączony z Dniami Historii Płocka. To już szósta edycja Jarmarku i dwudziesta druga Dni Historii. Na nadchodzący weekend przewidziano sporo wydarzeń, związanych z głównymi oraz towarzyszącymi imprezami, które traktują o naszym mieście.

Piątek rozpocznie spotkanie z płockimi maturzystami – przypomnijmy, że tradycja ta została zapoczątkowana przez druha Wacława Milke. Absolwenci liceów wpiszą się do księgi chwały o godzinie 8. Następnie, o godzinie 11 studenci oraz ich młodsi koledzy z przedszkoli otrzymają klucze do bram miasta.

Jarmark Tumski, jak co roku, otworzy południowy hejnał. Organizatorzy zwracają uwagę na aspekt ulicy Tumskiej, gdzie organizowana od sześciu lat impreza miała na celu przypomnieć płocczanom o tej popularnej niegdyś ulicy. I zamierzenie przynosi efekt. – Ulica Tumska nam powoli odżywa, tam, gdzie dwa lata temu stały kramy, w tym ich nie będzie, bo stoją tam ogródki z pijalnią czekolady czy inne miejsca, które na Tumską chcieliśmy przywrócić – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Nie tylko w ten wyjątkowy weekend ulica Tumska tętni życiem, ale co rok ta aktywność jest coraz większa – dodał.

Pomimo odwołanego Dnia Wisły, program jest bardzo bogaty. Część imprez związanych z sobotnim wydarzeniem i tak miała odbyć się na scenach ulokowanych “na górze”, więc i ten dzień na pewno nie będzie nudny. Wydarzenia, które miały rozgrywać się nad Wisłą, odbędą się podczas Wianków, 21 czerwca. – Na wszystkie trzy dni mamy obydwie sceny zapełnione – mówił Paweł Mieszkowicz, organizator Jarmarku. – Nie mogliśmy przenieść atrakcji znad Wisły na górę, bo tam po prostu nie ma miejsca. Użyczyliśmy także te sceny Dniom Historii Płocka, które są w tym samym czasie – dodał. W tym roku przypada wiele ważnych rocznic, związanych z Płockiem lub jego mieszkańcami, w tym najważniejsza – 777. rocznica lokacji miasta.

Organizatorzy zapewniają, że podobnie jak w poprzednich latach, Jarmark Tumski będzie obfity w atrakcje i zwiedzenie całości zajmie kilka godzin. PetroNews jest patronem medialnym imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji