REKLAMA

Jaki jest filmowy Płock? Możecie poznać go w trakcie spaceru

REKLAMA

Już niebawem odbędą się spotkania, podczas których odkryjemy na nowo Płock. Tym razem zostanie on pokazany z perspektywy filmowej. Czego jeszcze dowiemy się podczas spacerów?

PowiązaneTematy

Ile jest takich miejsc w Płocku? Miejsc z filmową historią? Gdzie najchętniej filmowcy zaglądali i jak widzieli nasze miasto?

– Zapraszamy na spacer po miejscach, które inspirowały takich reżyserów jak Bareja, Kieślowski, Kluba, Skolimowski czy Jędryka, spacer po Filmowym Płocku. Opowiemy o najciekawszych produkcjach, okolicznościach powstania, ciekawostkach z planu i z kraju – mówią organizatorzy.

Najwięcej filmów w Płocku powstało w latach 60. XX wieku, choć i przed wojną filmowcy zaglądali do naszego miasta. W latach 80. i 90. było słabiej, ale w XXI pierwszym wieku ponownie Płock stał się popularny wśród filmowców.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna i Kino za Rogiem w Płocku już 3 września zaprasza na plac Starego Rynku, skąd wyruszy spacer po Filmowym Płocku.

23 września organizatorzy zapraszają natomiast do Kina za Rogiem na pierwszy z omawianych podczas spaceru filmów – „Miłość” Sławomira Fabickiego z 2012 roku.– W sumie zaprezentujemy 6 tytułów, które realizowane były w Płocku, m.in. jeden z najbardziej zmasakrowanych przez cenzurę filmów w historii polskiej kinematografii – „5 i pół Bladego Józka” Henryka Kluby i Wiesława Dymnego – zapewniają organizatorzy.

Projektowi towarzyszy bezpłatny przewodnik „Filmowy Płock”, który będzie dostępny w PLOT i Kinie za Rogiem w Płocku. Szczegóły na www.facebook.com/KinoZaRogiemPlock, www.pokis.pl. Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął PetroNews.

Którą płocką budowlę można najczęściej zobaczyć w filmach?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU