Jak wydać sędziwą córkę za mąż?

REKLAMA

Właśnie takiej tematyki będzie dotyczyła szopka noworoczna, która na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku będzie wystawiana za miesiąc. To druga edycja spektaklu, w którym wezmą udział znane w Płocku osobistości ze świata polityki, kultury czy sportu.

W tym roku cały dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na rehabilitację Sandry Szelągowskiej, która od ponad czterech lat jest w śpiączce. Sandra jest podopieczną Fundacji Silni Razem. Pomysłodawczynią i koordynatorką akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, jest posłanka Elżbieta Gapińska.

PowiązaneTematy

Jak już informowaliśmy, nad scenariuszem do Szopki pracuje Mariusz Pogonowski. – Bohaterami Szopki będą król i królowa, którzy starają się wydać za mąż sędziwą córkę – zdradza zarys fabuły płocki aktor. Nazwiska znanych płocczan, którzy wezmą udział w Szopce nie są jeszcze ujawnione. Rolę jednej z postaci można natomiast wylicytować do 18 stycznia na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Druga Szopka Noworoczna odbędzie się 15 lutego o godz. 18 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Cegiełki w cenie 50 zł będzie można kupić w teatrze oraz biurze poselskim Elżbiety Gapińskiej już od przyszłego tygodnia.