REKLAMA

Jak powstawały Podolszyce? Cofamy się o ćwierć wieku

REKLAMA

Podolszyce to obecnie osiedle zagospodarowane prawie w całości. Kiedyś były to ogromne przestrzenie, przypominające jeden wielki plac budowy. Przypomnijmy, jak wyglądały te miejsca 25 lat temu.

Płocczanie chętnie dokumentowali miasto, wykorzystując coraz łatwiej dostępny w latach 90. sprzęt nagrywający. Dzięki temu możemy przypomnieć sobie jak jeszcze niedawno wyglądały dobrze znane nam tereny.

W zasobach internetu znaleźliśmy film z archiwum prywatnego płocczanina, który pokazuje Podolszyce i Zielony Jar w fazie budowy. Kojarzycie te miejsca? Wzbudziły wspomnienia osób, które już obejrzały ten materiał.

PowiązaneTematy

– Kiedyś to się w Polsce budowało, a nie to co teraz – napisał pan o pseudonimie feman89. – PKB wystrzeliło do góry aż do momentu, w którym weszliśmy do UE, a dokładnie stanęło w miejscu. Mam 24 lata [obecnie 27 – przyp.red.], tamte lata pamiętam tylko jak spędzałem na zabawie, ale wiem, że rodzicom było łatwiej niż teraz, nikt nie narzekał na bezrobocie, firmy rosły jak grzyby po deszczu. Nie mogę uwierzyć jak nasz rząd zmarnował taką okazję… Moglibyśmy być teraz na poziomie Niemiec, jakby tylko ktoś dobrze pokierował gospodarką – podsumował feman89.

– Ach, to były piękne czasy – napisała natomiast pani Magda. – Nadal mieszkam na Podolach, zmieniam tylko blok, i nigdy się stąd nie wyprowadzę. Tu jest cale moje życie i wspomnienia. Wszędzie kamienie, górki, dźwigi i błoto – z sentymentem przypomina płocczanka.

– Jak ja to dobrze pamiętam – pisze Płocczanin 1985. – Mieszkałem na Parasolach od 23 października 1992 r., w szeregu domków, za tymi domkami na początku filmiki… P.S. Górki, hmmm, nie zapomnę – przyznaje płocczanin.

A wy jak zapamiętaliście Podolszyce z tamtych lat?